Багер гасеничар Caterpillar 320B

PDF
багер гасеничар Caterpillar 320B
багер гасеничар Caterpillar 320B
багер гасеничар Caterpillar 320B слика 2
багер гасеничар Caterpillar 320B слика 3
багер гасеничар Caterpillar 320B слика 4
багер гасеничар Caterpillar 320B слика 5
багер гасеничар Caterpillar 320B слика 6
багер гасеничар Caterpillar 320B слика 7
Заинтересирани сте за огласот?
1/7
PDF
22.000 US$
Нето цена
≈ 20.580 €
25.740 US$
Бруто цена
Контактирајте го продавачот
Марка:  Caterpillar
Модел:  320B
Тип:  багер гасеничар
Година на производство:  03/2018
Прва регистрација:  2018
Работни часови:  2500 м/ч
Нето тежина:  19400 кг
Локација:  Кина
Датум на објавување:  9.6.2024
Machineryline ID:  UB30002
Опис
Длабочина на копање:  6.6 м
Длабочина на копање:  6640 мм
Радиус на копање:  9.8 м
Висина за истовар:  6.6 м
Вкупни димензии:  9.4 м × 2.8 м × 2.9 м
Капацитет на лопата:  0.92 м³
Резервоар за гориво:  340 л
Каросерија
Кутија за алат: 
Мотор
Марка:  Caterpillar 320B
Тип:  линиски
Сила:  73.5 kW (100 кс)
Гориво:  дизел
Турбо: 
Број на цилиндри:  6
Евро:  Euro 2
Менувач
Тип:  AutoShift
Оски
Ширина на стаза:  600 мм
Кабина
Авто греач:  Hydronic
Патен компјутер: 
Клима уред: 
GPS: 
Пневматски седишта: 
Авто радио: 
Помошни фарови: 
Сончев покрив: 
Фарови за магла: 
Дополнителна опрема
Централно подмачкување: 
Опрема за гасеничар: 
Хидрауличен чекан: 
Хидраулични ножици: 
Грајфер за багер: 
Лопата: 
Лопата за камења: 
Ралник: 
Ротирачки делови за булдожери: 
Опрема за копање: 
Зафаќачка лопата: 
Композитна стрела: 
Хидраулика за хидрочекан: 
Хидраулика за грајфер: 
Систем за брза замена: 
Состојба
Состојба:  половни
Гаранција::  6 месеца
Дополнителни информации
Боја:  жолт

Дополнителни информации — Багер гасеничар Caterpillar 320B

Англиски
Shanghai Aite Machine Trading company located in Shanghai,CHINA.
It is a professional company for international sales of used construction machinery and equipment,
long-term supply of various used auto crane\ crawler cranes\excavators\ bulldozers\ rollers\ loaders\ mixer\ pump truck\ forklift and etc.
Our selling brands include Caterpillar, Kobelco, Hitachi, Komatsu, Sumitomo, Caterpillar Daewoo, Doosan, etc.
The compny has an excellent trade team and professional technicians and it is on a large scale,
it has many different varieties\complete tonnages with low price.
The quality of each product is precisely inspected by the professional technicians, and free charge of test drive for the customers, and estimate after they satisfied.
The company adheres to the principle of "integrity first,quality first and service best" to be based on the market.
Main Markets Africa 30.00% Eastern Asia 20.00% Southeast Asia 15.00%
Packaging & Deliverymen Container/Flat rack Container/Bulk cargo/Ro-ro shipment
The price is for reference, the actual transaction price is negotiated.
If you are interested in this product, you can contact me for price or other details.
Or you want to know about more brand, tonnage and model, please contact us.
For more details, you can add my whatsappпокажи контакти.
Важно
Оваа понуда има само информативен карактер. Ве молиме побарајте попрецизни информации од продавачот.
Совети за купување
Совети за безбедност
Продавате техника или возила?
Може да го направите тоа со нас!

Слични огласи

Caterpillar 320C 27.000 US$ Багер гасеничар 02/2018 2000 м/ч Кина
Caterpillar 312D 22.000 US$ Багер гасеничар 2018 3000 м/ч Кина
Caterpillar 315D 26.000 US$ Багер гасеничар 2018 3000 м/ч Кина