Мини багер Sany 60c pro

PDF
мини багер Sany 60c pro
мини багер Sany 60c pro
мини багер Sany 60c pro слика 2
мини багер Sany 60c pro слика 3
мини багер Sany 60c pro слика 4
мини багер Sany 60c pro слика 5
мини багер Sany 60c pro слика 6
мини багер Sany 60c pro слика 7
мини багер Sany 60c pro слика 8
мини багер Sany 60c pro слика 9
мини багер Sany 60c pro слика 10
мини багер Sany 60c pro слика 11
мини багер Sany 60c pro слика 12
мини багер Sany 60c pro слика 13
Заинтересирани сте за огласот?
1/13
PDF
13.888 US$
≈ 12.900 €
Контактирајте го продавачот
Марка:  Sany
Модел:  60c pro
Тип:  мини багер
Година на производство:  2021
Прва регистрација:  2021
Работни часови:  368 м/ч
Носивост:  308.6 кг
Нето тежина:  13270 кг
Локација:  Кина Shanghai
Датум на објавување:  9.6.2024
Каталошки број на продавачот:  PU37685
Опис
Длабочина на копање:  10.68 м
Радиус на копање:  13.16 м
Висина за истовар:  12.5 м
Вкупни димензии:  11.92 м × 5.84 м × 9.88 м
Капацитет на лопата:  5.65 м³
Каросерија
Кутија за алат: 
Мотор
Марка:  Cummins 4GJ1-NAKEG-01C3
Тип:  V-облик
Сила:  48 kW (65.3 кс)
Гориво:  дизел
Евро:  Euro 6
Кабина
Хидрауличен серво управувач: 
Авто греач: 
GPS: 
Круз контрола (темпомат): 
Тахометар: 
Помошни фарови: 
Фарови за магла: 
Дополнителна опрема
Централно подмачкување: 
Опрема за гасеничар: 
Хидраулични ножици: 
Лопата: 
Лопата за камења: 
Ралник: 
Ротирачки делови за булдожери: 
Опрема за копање: 
Зафаќачка лопата: 
Композитна стрела: 
Состојба
Состојба:  половни
Прво лакирање: 
Оригинална боја: 
Техничкиот преглед важи до:  2031
Гаранција::  18 месеца
Документи
Дополнителни информации
Боја:  златен

Дополнителни информации — Мини багер Sany 60c pro

Кинески
Sunrich Machinery Trading Co.,Limited
1.The production: well condition ready to work
no oil leakage and heavy smoke
In Shanghai,China.

2.Service: Pick you up from the airport
Book hotel for you
Take you around Shanghai and hope you can have fun in China.

3.Payment:As for the price, it can be negotiated.
Delivery terms: CIP, FOB, CFR, CIF, EXW
Payment method:T/T Bank transfer,L/C,Western union. (30% deposit ,70% balance)

4.Shipment:The shipping method is available, container,flat rack, bulk cargo ,and RO RO ship.
* Container: The cheapest and fast one ; put the machine into container need
Важно
Оваа понуда има само информативен карактер. Ве молиме побарајте попрецизни информации од продавачот.
Совети за купување
Совети за безбедност
Продавате техника или возила?
Може да го направите тоа со нас!

Слични огласи

Sany SY60C pro 14.000 US$ Мини багер 2021 476 м/ч Кина, Hefei City, Anhui Province
Sany 60c pro 14.000 US$ Мини багер 2021 368 м/ч Кина
Sany SY60C 14.000 US$ Мини багер 2021 1000 м/ч Кина, Shanghai
Sany SY75C 14.200 US$ Мини багер 2022 615 м/ч Кина, Hefei City, Anhui Province
Sany SY75C 14.600 US$ Мини багер 2022 219 м/ч Кина, Hefei City, Anhui Province