Кран гасеничар Kobelco CKE 1800

PDF
кран гасеничар Kobelco CKE 1800
кран гасеничар Kobelco CKE 1800
кран гасеничар Kobelco CKE 1800 слика 2
кран гасеничар Kobelco CKE 1800 слика 3
Заинтересирани сте за огласот?
1/3
PDF
Цена:
на барање
Побарајте цена
Контактирајте го продавачот
Марка:  Kobelco
Модел:  CKE 1800
Тип:  кран гасеничар
Година на производство:  2002
Нето тежина:  45000 кг
Вкупна тежина:  164000 кг
Висина на подигање:  100 м
Локација:  Финска Helsinki
Датум на објавување:  денеска
Machineryline ID:  AG36546
Опис
Капацитет на крајот на стрелата:  180 т
Противтежа:  60000 кг
Каросерија
Кутија за алат: 
Кабина
Авто греач: 
Состојба
Состојба:  половни
Техничкиот преглед важи до:  2024

Дополнителни информации — Кран гасеничар Kobelco CKE 1800

Англиски
Capacity 180 ton - Main Boom alone 85,5 m - Main Boom 51,8 m / Luffing Jib 48,8 m - 4 winches, can use main hook and aux hook in same time. U/C renewed 2023. The unit is available immediately. More details upon request by email or WhatsApp / Viber.
Важно
Оваа понуда има само информативен карактер. Ве молиме побарајте попрецизни информации од продавачот.
Совети за купување
Совети за безбедност
Продавате техника или возила?
Може да го направите тоа со нас!

Слични огласи

Kobelco 7055 цена на барање Кран гасеничар 2004 Кина
Kobelco CKE2500 цена на барање Кран гасеничар 2004 Кина
Kobelco 7150 цена на барање Кран гасеничар 10/1998 150000 кг Кина, Shanghai
Kobelco 7150 цена на барање Кран гасеничар 2004 Кина
Kobelco 7150 цена на барање Кран гасеничар 2004 Кина
Kobelco 7150 цена на барање Кран гасеничар 2004 Кина