Машина за набивање столбови Mait HR260

PDF
машина за набивање столбови Mait HR260
машина за набивање столбови Mait HR260
машина за набивање столбови Mait HR260 слика 2
машина за набивање столбови Mait HR260 слика 3
машина за набивање столбови Mait HR260 слика 4
Заинтересирани сте за огласот?
1/4
PDF
310.000 €
Контактирајте го продавачот
Марка:  Mait
Модел:  HR260
Тип:  машина за набивање столбови
Година на производство:  2004
Работни часови:  21000 м/ч
Нето тежина:  75000 кг
Локација:  Обединето Кралство Middlesbrough
Датум на објавување:  9.6.2024
Каталошки број на продавачот:  5882
Опис
Длабочина на копање:  80 м
Состојба
Состојба:  половни

Дополнителни информации — Машина за набивање столбови Mait HR260

Англиски
Used Mait HR260 Rotary Piling Rig for sale
Max drilling depth 80M
Max drilling diameter 2600mm
Max torque 260 kNm
75,000kg Operating weight
Важно
Оваа понуда има само информативен карактер. Ве молиме побарајте попрецизни информации од продавачот.
Совети за купување
Совети за безбедност
Продавате техника или возила?
Може да го направите тоа со нас!

Слични огласи

Liebherr LRB 255 350.000 US$ Машина за набивање столбови 2004 6000 м/ч Обединето Кралство, Middlesbrough
Interoc AN160 125.000 € Машина за набивање столбови 2005 11100 м/ч Обединето Кралство, Middlesbrough
Interoc AN160 125.000 € Машина за набивање столбови 2005 10000 м/ч Обединето Кралство, Middlesbrough
Bauer BG 18H 260.000 € Машина за набивање столбови 2001 15192 м/ч Обединето Кралство, Middlesbrough
Junttan PM18-25 260.000 € Машина за набивање столбови 2007 16000 м/ч Обединето Кралство, Middlesbrough
Junttan PM-20 100.000 € Машина за набивање столбови 2002 20000 м/ч Обединето Кралство, Middlesbrough