Електричен вилушкар Linde E20PL-02

Linde E20PL-02
цена на барање
Контактирајте го продавачот
Јавете ми се
Електричен вилушкар Linde E20PL-02 - Machineryline
Електричен вилушкар Linde E20PL-02 | Слика 1 - Machineryline
Електричен вилушкар Linde E20PL-02 | Слика 2 - Machineryline
Електричен вилушкар Linde E20PL-02 | Слика 3 - Machineryline
Електричен вилушкар Linde E20PL-02 | Слика 4 - Machineryline
Електричен вилушкар Linde E20PL-02 | Слика 5 - Machineryline
Електричен вилушкар Linde E20PL-02 | Слика 6 - Machineryline
Заинтересирани сте за огласот?
Побарај дополнителни фотографии
1/6
Цена:
на барање
Извести ме кога ќе се смени цената
Марка: Linde
Модел: E20PL-02
Носивост: 2.000 кг
Нето тежина: 3.862 кг
Вкупна тежина: 5.862 кг
Тип на јарбол: триплекс
Висина на подигање: 5,47 м
Локација: Италија Montebello Vicentino (VI)7269 км to "United States/Columbus"
Датум на објавување: повеќе од 1 месец
Machineryline ID: NK44734
Опис
Центар на оптеретување: 500 мм
Должина на вилушка: 1,2 м
Ширина на вилушки: 100 мм
Дебелина на вилушка: 45 мм
Вкупни димензии: 2,1 м × 1,15 м × 2,46 м
Мотор
Капацитет на батерија: 750 Ah
Напон: 48 V
Оски
Оски: 2
Дополнителна опрема
Вилушки
Состојба
Состојба: половни
Дополнителни информации
Боја: црвен
Дополнителни услуги

Дополнителни информации — Електричен вилушкар Linde E20PL-02

Англиски
Plate and forks 100 x 45 x 1200mm
Closed cabin
4 ways of distribution
New superelastic tyres
New battery 48V 750Ah
Побарај дополнителни информации
Важно
Описот е даден од продавачот. Ве молиме проверете ги сите детали директно со продавачот.
Совети за купување
Совети за безбедност
Проверка на продавачот

Ако решите да купите опрема по ниска цена, проверете дали комуницирате со вистинскиот продавач. Дознајте колку што може повеќе информации за сопственикот на опремата. Еден од начините на измама е да се претстави како вистинска компанија. Во сличај на сомнеж, информирајте нѐ за тоа поради дополнителна контрола, преку образецот за повратни информации.

Проверка на цена

Пред да решите да направите купување, внимателно прегледајте неколку продажни понуди за да ја сфатите просечната вредност на избраниот модел на опрема. Ако цената на понудата која ви се допаѓа е многу пониска од таа на слични модели, размислете. Значителна разлика во цена може да укажува на скриени недостатоци или на обид на продавачот да направи измама.

Не купувајте производи чија цена премногу се разликува од просечната цена за слична опрема.

Не давајте согласност на сомнителни залози и плаќање на стоката однапред. Ако се сомневате, не плашете се да ги разјасните деталите, да побарате дополнителни фотографии и документи за опремата, да ја проверите автентичноста на документите, да поставувате прашања.

Сомнително плаќање однапред

Најчест вид измама. Нечесните продавачи може да побараат одредена сума капар за да го „резервираат“ вашето право на купување опрема. Значи, измамниците може да соберат голема сума и да исчезнат и никогаш повеќе да не се појават.

Варијантите на таквата измама може да вклучат:
  • Пренос на плаќањето однапред на картичка
  • Не плаќајте однапред без издавање на документ кој го потврдува процесот на трансфер на пари, ако продавачот во текот на комуникацијата ви станал сомнителен.
  • Пренос на сметка на „доверител“
  • Вакво барање треба да е алармантно, најверојатно комуницирате со измамник.
  • Пренос на сметка на компанија со слично име
  • Внимавајте, измамниците може да се скријат позади добри компании, правејќи мали измени во името. Не пренесувајте средства ако називот на компанијата ви е сомннителен.
  • Замена на сопствени податои во фактурата на вистинската компанија
  • Пред да направите трансфер, проверете дали наведените податоци се точни и дали се однесуваат на наведената компанија.
Откривте измама?
Известете нѐ
Совети за безбедност
Слични огласи
електричен вилушкар Linde E50HL-01/600
1
Цена на барање
Електричен вилушкар
2016
Носивост 5.000 кг Гориво електро Тип на јарбол стандард Висина на подигање 3,2 м
Италија, Montebello Vicentino (VI)
UNI.TRUCKS S.R.L.
Контактирајте го продавачот
Цена на барање
Електричен вилушкар
4 м/ч
Носивост 1.600 кг Тип на јарбол дуплекс Висина на подигање 3,34 м Должина на вилушка 1 м Ширина на вилушки 100 мм Дебелина на вилушка 45 мм
Италија, Montebello Vicentino (VI)
UNI.TRUCKS S.R.L.
Контактирајте го продавачот
електричен вилушкар Linde EG16P-02
1
Цена на барање
Електричен вилушкар
2023
Носивост 1.600 кг Гориво електро Тип на јарбол дуплекс Висина на подигање 1,55 м Должина на вилушка 1 м Ширина на вилушки 100 мм Дебелина на вилушка 45 мм
Италија, Montebello Vicentino (VI)
UNI.TRUCKS S.R.L.
Контактирајте го продавачот
Претплатете се да добивате нови огласи од овој оддел
електрични вилушкари Linde
Со кликнувањето тука, ја прифаќате нашата политика на приватност и корисничкиот договор.
електричен вилушкар Linde E30-02
1
Цена на барање
Електричен вилушкар
2003
Носивост 3.000 кг Гориво електро Тип на јарбол стандард
Италија, Montebello Vicentino (VI)
UNI.TRUCKS S.R.L.
Контактирајте го продавачот
електричен вилушкар Linde E30-03/600
1
Цена на барање
Електричен вилушкар
2010
Носивост 3.000 кг Гориво електро Тип на јарбол стандард Висина на подигање 3,5 м
Италија, Montebello Vicentino (VI)
UNI.TRUCKS S.R.L.
Контактирајте го продавачот
електричен вилушкар Linde E25L-01
1
Цена на барање
Електричен вилушкар
2018
Носивост 2.500 кг Гориво електро Тип на јарбол стандард Висина на подигање 4,03 м Должина на вилушка 1,2 м Ширина на вилушки 100 мм Дебелина на вилушка 40 мм
Италија, Montebello Vicentino (VI)
UNI.TRUCKS S.R.L.
Контактирајте го продавачот
електричен вилушкар Linde E30-02
1
Цена на барање
Електричен вилушкар
2002
Носивост 3.000 кг Гориво електро Тип на јарбол триплекс Висина на подигање 4,4 м
Италија, Montebello Vicentino (VI)
UNI.TRUCKS S.R.L.
Контактирајте го продавачот
нови електричен вилушкар Linde E30L-01
1
Цена на барање
Електричен вилушкар
2020
Состојба нов
Носивост 3.000 кг Гориво електро Тип на јарбол триплекс Висина на подигање 4,53 м
Италија, Montebello Vicentino (VI)
UNI.TRUCKS S.R.L.
Контактирајте го продавачот
нови електричен вилушкар Linde E30L-01
1
Цена на барање
Електричен вилушкар
2020
Состојба нов
Носивост 3.000 кг Гориво електро Тип на јарбол стандард Висина на подигање 4,19 м Должина на вилушка 1,2 м Ширина на вилушки 120 мм
Италија, Montebello Vicentino (VI)
UNI.TRUCKS S.R.L.
Контактирајте го продавачот
електричен вилушкар Linde E30-02
1
Цена на барање
Електричен вилушкар
2008
Носивост 3.000 кг Гориво електро Тип на јарбол стандард Висина на подигање 4,05 м
Италија, Montebello Vicentino (VI)
UNI.TRUCKS S.R.L.
Контактирајте го продавачот
електричен вилушкар Linde E25L-01
1
Цена на барање
Електричен вилушкар
2020
Носивост 2.500 кг Гориво електро Тип на јарбол триплекс Висина на подигање 1,54 м
Италија, Montebello Vicentino (VI)
UNI.TRUCKS S.R.L.
Контактирајте го продавачот
Цена на барање
Електричен вилушкар
2016
7.695 м/ч
Носивост 3.000 кг Тип на јарбол стандард Висина на подигање 3,29 м
Италија, Montebello Vicentino (VI)
UNI.TRUCKS S.R.L.
Контактирајте го продавачот
нови електричен вилушкар Linde E30L
1
Цена на барање
Електричен вилушкар
2020
Состојба нов
Носивост 3.000 кг Гориво електро Тип на јарбол стандард Висина на подигање 4,19 м Должина на вилушка 1,2 м Ширина на вилушки 120 мм Дебелина на вилушка 50 мм
Италија, Montebello Vicentino (VI)
UNI.TRUCKS S.R.L.
Контактирајте го продавачот
електричен вилушкар Linde E30L-01
1
Цена на барање
Електричен вилушкар
2017
Носивост 3.000 кг Гориво електро Тип на јарбол стандард Висина на подигање 3,99 м Должина на вилушка 1,1 м Ширина на вилушки 120 мм Дебелина на вилушка 45 мм
Италија, Montebello Vicentino (VI)
UNI.TRUCKS S.R.L.
Контактирајте го продавачот
нови електричен вилушкар Linde E20PL-02
1
Цена на барање
Електричен вилушкар
2024
Состојба нов
Носивост 2.000 кг Гориво електро Тип на јарбол триплекс Висина на подигање 1,87 м
Италија, Montebello Vicentino (VI)
UNI.TRUCKS S.R.L.
Контактирајте го продавачот
електричен вилушкар Linde E70-01
1
Цена на барање
Електричен вилушкар
2017
Носивост 7.000 кг Гориво електро Тип на јарбол триплекс Висина на подигање 1,68 м Должина на вилушка 2,4 м
Италија, Montebello Vicentino (VI)
UNI.TRUCKS S.R.L.
Контактирајте го продавачот
електричен вилушкар Linde PRESSA AEM3 MOD. 96950
1
Цена на барање
Електричен вилушкар
2024
Носивост 1.800 кг Гориво дизел Тип на јарбол стандард Висина на подигање 5,65 м
Италија, Montebello Vicentino (VI)
UNI.TRUCKS S.R.L.
Контактирајте го продавачот
електричен вилушкар Linde E30L-01
1
Цена на барање
Електричен вилушкар
2017
Носивост 3.000 кг Гориво електро Тип на јарбол триплекс Висина на подигање 1,33 м
Италија, Montebello Vicentino (VI)
UNI.TRUCKS S.R.L.
Контактирајте го продавачот
електричен вилушкар Linde E20P-02
1
Цена на барање
Електричен вилушкар
2003
Носивост 2.000 кг Гориво електро
Италија, Montebello Vicentino (VI)
UNI.TRUCKS S.R.L.
Контактирајте го продавачот
електричен вилушкар Linde EG20PH-02
1
Цена на барање
Електричен вилушкар
2023
Носивост 2.000 кг Гориво електро Тип на јарбол триплекс Висина на подигање 1,5 м Должина на вилушка 1,2 м Ширина на вилушки 100 мм Дебелина на вилушка 45 мм
Италија, Montebello Vicentino (VI)
UNI.TRUCKS S.R.L.
Контактирајте го продавачот