Универзален комунален камион MERCEDES-BENZ Unimog U 406

PDF
Заинтересирани сте за огласот?
Контактирајте го продавачот
Заинтересирани сте за огласот?
Контактирајте го продавачот
1/10
PDF
10.900 €
Нето цена
12.971 €
Бруто цена
Контактирајте го продавачот
Марка MERCEDES-BENZ
Модел Unimog U 406
Тип универзален комунален камион
Прва регистрација 1976-02
Километража 278000 км
Вкупна тежина 6000 кг
Локација Германија Sinn
Датум на објавување повеќе од 1 месец
Machineryline ID TV18078
Мотор
Сила 115 кс (85 kW)
Оски
Оски 2
Големина на гуми 12,55 R20
Дополнителна опрема
Опрема за чистење снег/мраз
Состојба
Состојба половни
Дополнителни информации
Боја бел
Дополнителни информации
Германски
FabrikatMBTypU 406
FahrzeugartUnimog
Leistung in Kw/PS84/115
Erstzul. / TÜV02/1976
abgel. KM-Stand178000
FahrerhaustypUnimog
Bereifung12,55 R20
zul.Gesamtgewicht6000kg
Leergewicht3680kg
AusstattungVorne 4x Hydraulikanschluss / Kippaufbau / AHK / el. Salzsteuer / Schneepflug /
Прикажи цел коментар
Важно
Оваа понуда има само информативен карактер. Ве молиме побарајте попрецизни информации од продавачот.
Совети за купување
Совети за безбедност
Продавате техника или возила?
Може да го направите тоа со нас!
Слични огласи
универзален комунален камион MERCEDES-BENZ UNIMOG U90 MERCEDES-BENZ UNIMOG U90 18.740 € Универзален комунален камион 1993 164702 км Германија, Manching
универзален комунален камион MERCEDES-BENZ Unimog U 1400 MERCEDES-BENZ Unimog U 1400 цена на барање Универзален комунален камион 1995-08-08 184567 км Германија, Oyten