Зглобен дампер KOMATSU MOXY MT30 - KOMATSU HA270

PDF
Заинтересирани сте за огласот?
Контактирајте го продавачот
Заинтересирани сте за огласот?
Контактирајте го продавачот
1/9
PDF
Цена:
на барање
Побарајте цена
Контактирајте го продавачот
Марка KOMATSU
Модел MOXY MT30 - KOMATSU HA270
Тип зглобен дампер
Година на производство 1995
Работни часови 11695 м/ч
Локација Австрија Vorchdorf
Датум на објавување повеќе од 1 месец
Каталошки број на продавачот 10246
Каросерија
Задни врати
Мотор
Сила 254 кс (187 kW)
Оски
Оски 3
Состојба
Состојба половни
Дополнителни информации
Боја портокалов
Дополнителни информации
Германски
1 MOXY MT30 KOMATSU HA 270-1
Knickgelenkter Muldenkipper 3-Achsig
Baujahr ca. 1994
Ca. 11695 Bstd. lt. Zähler
6-Zylinder SCANIA DS9 - Motor 8,5 Liter mit ca. 254 PS
6 x 6 Antrieb
6-Gang-Lastschaltgetriebe ZF 6WG200 mit 3 Retourgängen max. 53 km/h
Muldenkapazität ca. 16,3 m³ gehäuft
Nutzlast: ca. 30.000 kg
Gesamtgewicht: ca. 45300 kg
Gebrauchtmaschine wie vorhanden
Gebrauchtmaschine ohne Garantie oder Gewährleistung
Прикажи цел коментар
Важно
Оваа понуда има само информативен карактер. Ве молиме побарајте попрецизни информации од продавачот.
Совети за купување
Совети за безбедност
Продавате техника или возила?
Може да го направите тоа со нас!
Слични огласи
зглобен дампер KOMATSU HM 400-3 KOMATSU HM 400-3 цена на барање Зглобен дампер 2013 10400 м/ч Австрија, Haid
зглобен дампер KOMATSU HA270-3 KOMATSU HA270-3 цена на барање Зглобен дампер 1995 Хрватска, Karlovac
зглобен дампер KOMATSU HA270-3 KOMATSU HA270-3 цена на барање Зглобен дампер 1995 Хрватска, Split
зглобен дампер KOMATSU HA270-3 KOMATSU HA270-3 цена на барање Зглобен дампер 1995 Хрватска, Karlovac
зглобен дампер VOLVO A25 6x6 VOLVO A25 6x6 цена на барање Зглобен дампер 1989 24220 м/ч Австрија, Vorchdorf