Возило за одвод на фекалии MAN Kutschke

PDF
Заинтересирани сте за огласот?
Контактирајте го продавачот
Заинтересирани сте за огласот?
Контактирајте го продавачот
1/8
PDF
22.500 €
Нето цена
26.775 €
Бруто цена
Контактирајте го продавачот
Марка MAN
Модел Kutschke
Тип возило за одвод на фекалии
Прва регистрација 2004-09
Километража 999 км
Зафатнина 26 м³
Носивост 10000 кг
Нето тежина 8000 кг
Вкупна тежина 18000 кг
Локација Германија Selm
Датум на објавување повеќе од 1 месец
Каталошки број на продавачот 91263
Опис
Вкупни димензии 13.6 м × 2.5 м × 3.4 м
Цистерна
Пумпа
Мотор
Сила 1.36 кс (1 kW)
Гориво дизел
Оски
Оски 3
Суспензија пневматски/пневматски
Сопирачки
ABS
Кабина
Место за спиење
Хидрауличен серво управувач
Греач за седишта
Дополнителна опрема
ADR
Состојба
Состојба половни
Дополнителни информации
Боја бел
Дополнителни информации
Германски
a/c: no a/c
consumption inner: 0.0
consumption outer: 0.0
interior color: other
interior type: other
Farbe: weiss
Getriebe Typ: no details
Kutschke Saug-Sattel-Auflieger 26000 ltr. gesamtvolumen
Ausstoßkolben
Vakuumpumpe Jurop PA 200 1200 cbm/std. hydraulischer Antrieb
Behälter gefertigt nach ADR/GGVS Prüfungen abgelaufen
Unverbindliches Angebot-Änderungen und Zwischenverkauf vorbehalten-Verkauf erfolgt unter Ausschluss jeglicher Gewährleistung-Alle Angaben ohne Gewähr!
drivers sleeping compartment
roadworthy
Прикажи цел коментар
Важно
Оваа понуда има само информативен карактер. Ве молиме побарајте попрецизни информации од продавачот.
Совети за купување
Совети за безбедност
Продавате техника или возила?
Може да го направите тоа со нас!
Слични огласи
возило за одвод на фекалии MAN Jurop PR 250 MAN Jurop PR 250 цена на барање Возило за одвод на фекалии 2019 35000 км Германија, Coesfeld
возило за одвод на фекалии MERCEDES-BENZ Actros 2635 MERCEDES-BENZ Actros 2635 26.500 € Возило за одвод на фекалии 1998-08 488778 км Германија, Selm
возило за одвод на фекалии MERCEDES-BENZ Actros 2643 MERCEDES-BENZ Actros 2643 26.900 € Возило за одвод на фекалии 1999 519589 км Германија, Rohrbach b. Landau