Возило за чистење улици HAKO Citymaster 2000

PDF
Заинтересирани сте за огласот?
Контактирајте го продавачот
Заинтересирани сте за огласот?
Контактирајте го продавачот
1/14
PDF
9.900 €
Нето цена
11.781 €
Бруто цена
Контактирајте го продавачот
Марка HAKO
Модел Citymaster 2000
Тип возило за чистење улици
Година на производство 2013
Прва регистрација 2013-09
Километража 72000 км
Вкупна тежина 4900 кг
Локација Германија Rohrbach b. Landau
Датум на објавување повеќе од 1 месец
Каталошки број на продавачот 20400
Мотор
Сила 102 кс (75 kW)
Гориво дизел
Зафатнина 1968 cм³
Евро Euro 5
Менувачи
Тип рачен
Оски
Оски 2
Кабина
Хидрауличен серво управувач
Состојба
Состојба половни
Дополнителни информации
VIN WMU2X56E5DWL00142
Боја сив
Дополнителни информации
Германски
installation height: 2000
hsn: 7806
previous owners: 1
number of doors: 2
Farbe: silber
Motorschaden!
8.225 Betriebsstunden. Zusatzheizung. RÜCKFAHRKAMERA
Irrtum + Zwischenverkauf vorbehalten. Inzahlungnahme möglich! Verkauf nur an Export oder Gewerbetreibende
Прикажи цел коментар
Важно
Оваа понуда има само информативен карактер. Ве молиме побарајте попрецизни информации од продавачот.
Совети за купување
Совети за безбедност
Продавате техника или возила?
Може да го направите тоа со нас!
Слични огласи
возило за чистење улици HAKO Citymaster 2000 HAKO Citymaster 2000 7.900 € Возило за чистење улици 2011 66000 км Германија, Rohrbach b. Landau