Возило со дигалка со корпа MERCEDES-BENZ Atego 1217

PDF
Заинтересирани сте за огласот?
Контактирајте го продавачот
Заинтересирани сте за огласот?
Контактирајте го продавачот
1/14
PDF
11.500 €
Нето цена
13.800 €
Бруто цена
Контактирајте го продавачот
Марка MERCEDES-BENZ
Модел Atego 1217
Тип возило со дигалка со корпа
Прва регистрација 1999-08
Километража 309648 км
Нето тежина 9075 кг
Вкупна тежина 11990 кг
Локација Естонија Keila
Датум на објавување повеќе од 1 месец
Machineryline ID PM25167
Опис
Вкупни димензии 8.08 м × 2.45 м × 3.435 м
Мотор
Сила 125 kW (170 кс)
Менувачи
Тип рачен
Оски
Оски 2
Оскина конфигурација 4x2
Состојба
Состојба половни
Дополнителни информации
Боја син
Дополнителни информации
Естонски
Mootor: (125 kW)
Rattavalem: 4x2
Eksporthind: 15 000 EUR
Teljed/vedav sild: tagavedu
Teljed/sildade arv: 2
Toodud riigist: HollandSõiduki asukoht: Harjumaa
EestiMasti pikkus 8230mm
Важно
Оваа понуда има само информативен карактер. Ве молиме побарајте попрецизни информации од продавачот.
Совети за купување
Совети за безбедност
Продавате техника или возила?
Може да го направите тоа со нас!
Слични огласи
возило со дигалка со корпа MERCEDES-BENZ Atego 815 MERCEDES-BENZ Atego 815 11.500 € Возило со дигалка со корпа 1998-08 313320 км Естонија, Keila
возило со дигалка со корпа MERCEDES-BENZ 809 / WUMAG MERCEDES-BENZ 809 / WUMAG 6.900 € Возило со дигалка со корпа 11/1993 140000 км Естонија, Pärnu
возило со дигалка со корпа VOLVO FL612 4x2 VOLVO FL612 4x2 11.500 € Возило со дигалка со корпа 1997 215000 км Естонија, Otepää
возило со дигалка со корпа MERCEDES-BENZ 1013 MERCEDES-BENZ 1013 12.450 € Возило со дигалка со корпа 1980 399374 км Германија, Sottrum