Виљушкар LINDE H 16 T/391

PDF
PDF
10.600 €
Нето цена
Контактирајте го продавачот
Марка LINDE
Модел H 16 T/391
Тип виљушкар
Година на производство 2011
Работни часови 11933 м/ч
Носивост 1600 кг
Нето тежина 2720 кг
Вкупна тежина 4320 кг
Локација Германија Friedberg-Derching
Датум на објавување повеќе од 1 месец
Каталошки број на продавачот 321160
Опис
Висина на подигање 3.15 м
Вкупни димензии 2212 м × 1086 м × 2125 м
Мотор
Гориво гас/бензин
Состојба
Состојба половни
Дополнителни информации
VIN 321160
Дополнителни информации
Германски
Center Gravity: 0 m
Free Lift: 0.15 m
Tires Chain Info: Super-Elastic-Bereifung, vorne: 18 x 7 - 8, hinten: 18 x 7 - 8
Type CHAR ELEV: À gaz
Tyre Wear: Super-Elastic-Bereifung, vorne: 18 x 7 - 8, hinten: 18 x 7 - 8
Masttyp: Simplex
Einfachzusatzhydraulik
integrierter Seitenschub
Stahlrahmen
2 x Arbeitsscheinwerfer vorne
1 x LED Rückfahrscheinwerfer + Blue Spot hinten
Blitzleuchte
Panoramaspiegel
Fahrersitz Standard (Kunstleder)
Doppelpedal
Zentralhebel- und Kreuzhebel-Bedienung
Anbaugerät: SEITENSCHIEBER
Zusatzhydraulik Ventil: ZH1
Zusatzhydraulik Komplett: ZH1
Прикажи цел коментар
Важно
Оваа понуда има само информативен карактер. Ве молиме побарајте попрецизни информации од продавачот.
Совети за купување
Совети за безбедност
Продавате техника или возила?
Може да го направите тоа со нас!
Слични огласи
виљушкар LINDE H 16 D/391 LINDE H 16 D/391 9.900 € Виљушкар 2011 13870 м/ч Германија, Friedberg-Derching
виљушкар LINDE E16P LINDE E16P 10.950 € Виљушкар 2011 5643 м/ч Германија, Dortmund
виљушкар LINDE H 40 T/394 LINDE H 40 T/394 28.900 € Виљушкар 2011 6781 м/ч Германија, Friedberg-Derching
виљушкар LINDE H 30 T/393 LINDE H 30 T/393 15.900 € Виљушкар 2011 7120 м/ч Германија, Friedberg-Derching
виљушкар LINDE E18-01 LINDE E18-01 11.750 € Виљушкар 2011 6791 м/ч Германија, Düsseldorf
виљушкар LINDE H 45 T/394 LINDE H 45 T/394 28.500 € Виљушкар 2011 5135 м/ч Германија, Friedberg-Derching