Валјак за асфалт DYNAPAC CC421 Series 42

PDF
Заинтересирани сте за огласот?
Контактирајте го продавачот
Заинтересирани сте за огласот?
Контактирајте го продавачот
1/60
PDF
17.500 €
Нето цена
Контактирајте го продавачот
Марка DYNAPAC
Модел CC421 Series 42
Тип валјак за асфалт
Година на производство 1995
Работни часови 7100 м/ч
Нето тежина 10600 кг
Локација Холандија Steenwijk
Датум на објавување повеќе од 1 месец
Каталошки број на продавачот 58010
Опис
Транспортни димензии широчина - 1.81 м
Мотор
Марка Deutz BF 6L912*
Сила 79 kW (107 кс)
Број на цилиндри 6
Состојба
Состојба половни
Дополнителни информации
Англиски
SERIAL No: 58010xxxx
TOTAL NETTO WEIGHT: 9800 Kg
MAX. OPERATING WEIGHT WITH WATER BALAST: 10600 Kg
DRUM WORKING WIDTH: 167 cm
price: RESERVED
Description
6 CYLINDER * DEUTZ BF 6L912* ENGINE 80 KW / 107 HP
SCRAPERS ON BOTH DRUMS
WATER SPRAY SYSTEM & WATER TANKS FRONT + REAR
MANUAL SIDE CUTTER WHEEL
OPERATOR MANUALS
PARTS MANUALS
CE CERTIFICATE ( 1996 )
IN EXCELLENT RUNNING CONDITION !
Watch video machine running on
Прикажи цел коментар
Важно
Оваа понуда има само информативен карактер. Ве молиме побарајте попрецизни информации од продавачот.
Совети за купување
Совети за безбедност
Продавате техника или возила?
Може да го направите тоа со нас!
Слични огласи
валјак за асфалт DYNAPAC CS 141 DYNAPAC CS 141 цена на барање Валјак за асфалт 01/1998 11602 м/ч Холандија, Rucphen
валјак за асфалт DYNAPAC CG 233 HF DYNAPAC CG 233 HF 21.000 € Валјак за асфалт 2006-01-01 4179 м/ч Холандија, Roelofarendsveen
валјак за асфалт DYNAPAC CC 501 DYNAPAC CC 501 24.000 € Валјак за асфалт 1999-01-01 6693 м/ч Холандија, Roelofarendsveen
валјак за асфалт CATERPILLAR CB-535B CATERPILLAR CB-535B 14.950 € Валјак за асфалт 1997-01-01 5076 м/ч Холандија, Beringe
валјак за асфалт DYNAPAC CS 141 DYNAPAC CS 141 цена на барање Валјак за асфалт 01/2000 4557 м/ч Холандија, Rucphen