Machineryline » Половни пристанишни опреми » Половни опреми за утовар и растоварТоварачи на контејнериДалекусежни слагачиТерминали камион влекачиРезервоар-контејнери од 20 стапкиКонтејнери од 20 стапкиПристанишни крановиРолл-приколкиРо-Ро камион влекачиКонтејнери од 40 стапкиКонтејнери од 10 стапкиКонтејнери од 5 стапкиКонтејнери од 8 стапкиРезервоар-контејнери од 10 стапкиФрижидер контејнери од 40 стапкиФрижидер контејнери од 20 стапки » Половни товарачи на контејнериДалекусежни слагачиПристанишни крановиТерминали камион влекачиРезервоар-контејнери од 20 стапкиКонтејнери од 20 стапкиРолл-приколкиРо-Ро камион влекачиКонтејнери од 40 стапкиКонтејнери од 10 стапкиКонтејнери од 5 стапкиКонтејнери од 8 стапкиРезервоар-контејнери од 10 стапкиФрижидер контејнери од 40 стапкиФрижидер контејнери од 20 стапкиРезервоар-контејнери од 30 стапки » Товарач на контејнери Kaldnes H16-900FANTUZZI FDCТоварачи на контејнери HYSTER E-seriesТоварачи на контејнери HYSTER H-seriesТоварачи на контејнери KALMAR DCDТоварачи на контејнери KALMAR DCEТоварачи на контејнери KALMAR DCGТоварачи на контејнери LINDE H-seriesТоварачи на контејнери LINDE R-seriesSMV Konecranes SLТоварачи на контејнери TCM FD
ATS Norway AS
ATS Norway AS
Во продажба: 526 огласа
4 години на пазарот
Адресата е проверена
Телефонските броеви се проверени
Во продажба: 526 огласа
Продавач на Machineryline: 4 години

Товарач на контејнери Kaldnes H16-900

PDF
Заинтересирани сте за огласот?
Контактирајте го продавачот
Заинтересирани сте за огласот?
Контактирајте го продавачот
1/39
PDF
13.942 €
Нето цена
Контактирајте го продавачот
Тип товарач на контејнери
Година на производство 1985
Работни часови 4850 м/ч
Носивост 16000 кг
Вкупна тежина 22000 кг
Висина на подигање 4.5 м
Локација Норвешка HEIMDAL
Датум на објавување повеќе од 1 месец
Каталошки број на продавачот 11225
Мотор
Гориво дизел
Оски
Оски 2
Состојба
Состојба половни
Дополнителни информации
Англиски
Total height: Approx. 3.8 m
net weight: About 22,000 kg
running hours: Approx. 4,850 (Not verified, probably incorrect)
lifting height: Approx 4.5 m
width: Approx. 2.67 m
Specifications
Hydraulic side adjustment of forks
Weight
Flashers on roof
Working lights
Description
Kaldnes-Hegg 16 ton diesel forklift
Hydraulic forks and scales
Good tires
Chain changed recently
Works as it should
Delivery by appointment
This ad may contain incorrect information
Прикажи цел коментар
Важно
Оваа понуда има само информативен карактер. Ве молиме побарајте попрецизни информации од продавачот.
Совети за купување
Совети за безбедност
Продавате техника или возила?
Може да го направите тоа со нас!