Телескопски натоварувач MERLO P30.7-XS

PDF
Заинтересирани сте за огласот?
Контактирајте го продавачот
Заинтересирани сте за огласот?
Контактирајте го продавачот
1/16
PDF
14.000 €
Бруто цена
Контактирајте го продавачот
Марка MERLO
Модел P30.7-XS
Тип телескопски натоварувач
Година на производство 1990
Носивост 3000 кг
Нето тежина 6260 кг
Вкупна тежина 9260 кг
Висина на подигање 7 м
Локација Украина с. Волиця
Датум на објавување јан 08, 2022
Machineryline ID YP14347
Мотор
Марка Perkins 1004.4
Тип линиски
Сила 83.67 кс (61.5 kW)
Гориво дизел
Број на цилиндри 4
Оски
Оски 2
Состојба
Состојба половни
Дополнителни информации
Боја зелен
Важно
Оваа понуда има само информативен карактер. Ве молиме побарајте попрецизни информации од продавачот.
Совети за купување
Совети за безбедност
Продавате техника или возила?
Може да го направите тоа со нас!
Слични огласи
телескопски натоварувач NEW HOLLAND LM415A NEW HOLLAND LM415A 23.000 € Телескопски натоварувач 2006 5225 м/ч Украина, с. Волиця
телескопски натоварувач MERLO P30.13 MERLO P30.13 12.090 € Телескопски натоварувач 1996 Данска, Hemmet
телескопски натоварувач MERLO Roto 38.16 S MERLO Roto 38.16 S 15.900 € Телескопски натоварувач 2009 Полска, Wilkowo
телескопски натоварувач JCB 535-95 JCB 535-95 цена на барање Телескопски натоварувач 2009 3200 м/ч Украина, Житомир
телескопски натоварувач JCB 531-70 JCB 531-70 41.000 € Телескопски натоварувач 2011 3400 м/ч Украина, Житомир