Телескопски натоварувач JCB 533-105

PDF
Заинтересирани сте за огласот?
Контактирајте го продавачот
Заинтересирани сте за огласот?
Контактирајте го продавачот
1/18
PDF
59.290 €
1.906.000 UAH
Контактирајте го продавачот
Марка JCB
Модел 533-105
Тип телескопски натоварувач
Година на производство 2012
Работни часови 4737 м/ч
Носивост 3300 кг
Нето тежина 8850 кг
Висина на подигање 10.5 м
Локација Украина Житомир
Датум на објавување повеќе од 1 месец
Каталошки број на продавачот 8270
Мотор
Сила 85.65 кс (62.95 kW)
Гориво дизел
Состојба
Состојба половни
Дополнителни информации
Руски
Серийный номер: JCB5AHTGE02144887
Описание
Погрузчик б/у JCB 533-105.
с выработкой 4729,5 м/час. Двигатель 63 кВт. Грузоподъемность 3300 кг. Высота подъема 10,5 м. Шины 15,5/80-24
Серійний номер: JCB5AHTGE02144887
Опис
Навантажувач б/в JCB 533-105
з напрацюванням 4729,5 м/год. Двигун 63 кВт. Вантажопідйомність 3300 кг. Висота підйому 10,5 м. Шини 15,5/80-24
Важно
Оваа понуда има само информативен карактер. Ве молиме побарајте попрецизни информации од продавачот.
Совети за купување
Совети за безбедност
Продавате техника или возила?
Може да го направите тоа со нас!
Слични огласи
телескопски натоварувач JCB 535-125 JCB 535-125 54.270 € Телескопски натоварувач 2011 5231 м/ч Украина, Житомир
телескопски натоварувач JCB 535-95 JCB 535-95 53.000 € Телескопски натоварувач 2012 3500 м/ч Украина
телескопски натоварувач JCB 536-70 Agri Super JCB 536-70 Agri Super 47.900 € Телескопски натоварувач 2012 3800 м/ч Украина, Звенигородка
телескопски натоварувач JCB 540-170 JCB 540-170 53.200 € Телескопски натоварувач 2013 3300 м/ч Украина, Киев
телескопски натоварувач JCB 541-70 JCB 541-70 51.150 € Телескопски натоварувач 2009 7022 м/ч Украина, Житомир
телескопски натоварувач JCB 540-170 JCB 540-170 53.800 € Телескопски натоварувач 2014 4720 м/ч Украина, Киев