Огласот Телескопски натоварувач CLAAS Scorpion 7040 е продаден и не е вклучен во пребарувањето!
Слични огласи
телескопски натоварувач JCB 535-95 JCB 535-95 45.000 € Телескопски натоварувач 2005 1700 м/ч Германија, Eltmann
телескопски натоварувач CLAAS Scorpion 7055 CLAAS Scorpion 7055 47.500 € Телескопски натоварувач 2014 6050 м/ч Германија, Bad Lauterberg / Barbis
телескопски натоварувач MANITOU MT 1740 SLT MANITOU MT 1740 SLT 35.900 € Телескопски натоварувач 2008 3738 м/ч Германија, Twist
телескопски натоварувач MANITOU  MT 932 B-E2 MANITOU MT 932 B-E2 30.800 € Телескопски натоварувач 2007 2891 м/ч Германија, Fürth ( Hessen )
телескопски натоварувач CLAAS Scorpion 7040
Продадено
1/12
43.000 €
Нето цена
Марка CLAAS
Модел Scorpion 7040
Тип телескопски натоварувач
Година на производство 2007
Работни часови 3953 м/ч
Носивост 4000 кг
Висина на подигање 7.1 м
Локација Германија Melle-Wellingholzhausen
Датум на објавување повеќе од 1 месец
Каталошки број на продавачот SAL2994361
Опис
Брзина 40 км/ч
Мотор
Сила 122 кс (90 kW)
Оски
Оски 2
Големина на гуми 460/70-R24
Кабина
Клима уред
Контрола на клима
Состојба
Состојба половни
Дополнителни информации
Германски
Gewicht (to.): 7.8
zul. Gesamtgewicht (to.): 10
Preis inkl. MwSt. 19 %: 51.170 €
Kabine
gebr. Claas Teleskoplader
Kabine
Reifen 460/70-R24
Hubkraft 4000 kg
Hubhöhe 7,10 m
VariPower Plus Fahrantrieb
Прикажи цел коментар