Телескопска дигалка HAULOTTE HA20PX

PDF
Заинтересирани сте за огласот?
Контактирајте го продавачот
Заинтересирани сте за огласот?
Контактирајте го продавачот
1/9
PDF
13.900 €
Нето цена
Контактирајте го продавачот
Марка HAULOTTE
Модел HA20PX
Тип телескопска дигалка
Година на производство 2005
Работни часови 4824 м/ч
Нето тежина 12260 кг
Висина на подигање 20 м
Локација Шпанија Barcelona
Датум на објавување повеќе од 1 месец
Каталошки број на продавачот EG-00004
Мотор
Гориво дизел
Состојба
Состојба половни
Дополнителни информации
VIN AD109860
Дополнителни информации
Шпански
Marcado CE
Tracción 4x4
Esta plataforma articulada diésel es ideal para trabajos en altura que requieran una alta maniobrabilidad. Su capacidad todoterreno le aporta estabilidad y seguridad sobre cualquier superficie. Presenta una altura de elevación de 18 metros
otorgando una altura de trabajo al operario de 20 metros
Важно
Оваа понуда има само информативен карактер. Ве молиме побарајте попрецизни информации од продавачот.
Совети за купување
Совети за безбедност
Продавате техника или возила?
Може да го направите тоа со нас!
Слични огласи
телескопска дигалка HAULOTTE H 23 TPK HAULOTTE H 23 TPK 15.000 € Телескопска дигалка 2005 4000 м/ч Шпанија, BENAVENTE -Zamora
телескопска дигалка HAULOTTE H25 HAULOTTE H25 20.000 € Телескопска дигалка 2007 2400 м/ч Шпанија, Quintanar de la Orden
телескопска дигалка HAULOTTE HA32PX HAULOTTE HA32PX 39.950 € Телескопска дигалка 2008 5283 м/ч Шпанија, Amposta (Tarragona)
телескопска дигалка HAULOTTE H25 TPX HAULOTTE H25 TPX 12.000 € Телескопска дигалка 2000 4200 м/ч Шпанија, Burgos
телескопска дигалка HAULOTTE H23 TPX HAULOTTE H23 TPX 14.850 € Телескопска дигалка 2005 6400 м/ч Холандија, Varsseveld
телескопска дигалка JLG 800AJS JLG 800AJS 28.000 € Телескопска дигалка 2007 6746 м/ч Шпанија, Oviedo