Струг за метал Traub TND 350

PDF
Заинтересирани сте за огласот?
Контактирајте го продавачот
Заинтересирани сте за огласот?
Контактирајте го продавачот
1/10
PDF
Цена:
на барање
Побарајте цена
Контактирајте го продавачот
Тип струг за метал
Година на производство 1993
Нето тежина 5050 кг
Локација Холандија ROTTERDAM
Датум на објавување повеќе од 1 месец
Machineryline ID PT26608
Опис
Вкупни димензии 2.5 м × 2.2 м × 2.5 м
Состојба
Состојба половни
Дополнителни информации
Англиски
Control Unit: System TX8F
Working area: 350 x 500 mm
Turning diameter over bed: 350 mm
Turning length: 500 mm
X- Axis travel: 330 mm
Z- Axis travel: 620 mm
Turning Speed: 4000 rpm
Spindle passage: 62 mm
Tool turret: 12 VDI 30
Availability: Immediately
Observations: *Information can sometimes be inaccurate and change without notice!
brand: Traub
Metalworking - CNC Lathe / Turning machine
More info
Equipment
jaw chuck: diameter 200 mm
Operation via double foot switch
Chip conveyor
____
* Please note that this description may have been translated automatically. The information of this classified ad are only indicative and change without notice! GLOMACHT recommends to check the details with the seller. Contact us for further information.*
Прикажи цел коментар
Важно
Оваа понуда има само информативен карактер. Ве молиме побарајте попрецизни информации од продавачот.
Совети за купување
Совети за безбедност
Продавате техника или возила?
Може да го направите тоа со нас!
Слични огласи
струг за метал BOEHRINGER VDF 315C BOEHRINGER VDF 315C цена на барање Струг за метал 1991 Холандија, ROTTERDAM
струг за метал Alpine DA 180 Alpine DA 180 цена на барање Струг за метал 1990 Холандија, ROTTERDAM
струг за метал MAZAK AJV 25/404N MAZAK AJV 25/404N цена на барање Струг за метал 1990 Холандија, ROTTERDAM
струг за метал Emco EMCOTURN 240 Emco EMCOTURN 240 цена на барање Струг за метал 1990 Холандија, ROTTERDAM
струг за метал Alpine Steinel W570E Alpine Steinel W570E цена на барање Струг за метал 1990 Холандија, ROTTERDAM
струг за метал MAZAK quick turn 15 MAZAK quick turn 15 цена на барање Струг за метал 1988 Холандија, ROTTERDAM