Струг за метал Takamaz XY-2000 Mighty

PDF
струг за метал Takamaz XY-2000 Mighty
1/1
PDF
Цена:
на барање
Побарајте цена
Контактирајте го продавачот
Марка:  Takamaz
Модел:  XY-2000 Mighty
Тип:  струг за метал
Година на производство:  2000
Локација:  Италија Berlingo (BS)
Датум на објавување:  9.6.2024
Каталошки број на продавачот:  C00627
Состојба
Состојба:  половни

Дополнителни информации — Струг за метал Takamaz XY-2000 Mighty

Италијански
Controllo: Takamaz/Fanuc 18i-TA
Torretta superiore a 12 posizioni motorizzate
torretta inferiore a 8 posizioni motorizzate
contromandrino - asse Y torretta superiore (+/- 40 mm) - n.2 asse C
Pass.barra 65 mm
Max lunghezza tornibile 510 mm
Velocità mandrini 3500 giri/min
Potenza motore mandrino/contromandrino 15-11/7.5-5.5 kW
Potenza/velocità utensili rotanti 2.2-1.5 kW / 3600 giri/min
Dimensioni : 2900x1915x2250h mm - Peso kg. 7500
18 portautensili fissi
6 portautensili rotanti (3 radiali + 3 assiali)
mandrino portapinza Bellegrandi mod.MSCTN70-A8" per pinze BA60 (185E)
mandrino autocentrante a 3 griffe Hwacheon mod. HH037M6 diam.165 mm
prendipezzo a portale + nastrino motorizzato per pezzi torniti
caricatore di barre corte Lns Quick Load anno 1996
convogliatore trucioli a tappeto
trasformatore di corrente
manuali
Важно
Оваа понуда има само информативен карактер. Ве молиме побарајте попрецизни информации од продавачот.
Совети за купување
Совети за безбедност
Продавате техника или возила?
Може да го направите тоа со нас!

Слични огласи

Citizen B 12-VI цена на барање Струг за метал 2000 Италија, Berlingo (BS)
Miyano BNE 51 S цена на барање Струг за метал 2000 Италија, Berlingo (BS)
Iemca BOSS 545 цена на барање Струг за метал 2000 СБК Италија, Berlingo (BS)
Iemca CH112/37 цена на барање Струг за метал 1999 Италија, Berlingo (BS)
Citizen B 20-V цена на барање Струг за метал 1999 Италија, Berlingo (BS)
Star SR-20 цена на барање Струг за метал 1998 СБК Италија, Berlingo (BS)