Пумпа за бетон PUTZMEISTER 2017 42 Meter - 2017 Mercedes Benz 4142 8x4 Arocs Euro 6

PDF
Заинтересирани сте за огласот?
Контактирајте го продавачот
Заинтересирани сте за огласот?
Контактирајте го продавачот
1/24
PDF
Цена:
на барање
Побарајте цена
Контактирајте го продавачот
Марка PUTZMEISTER
Модел 2017 42 Meter - 2017 Mercedes Benz 4142 8x4 Arocs Euro 6
Тип пумпа за бетон
Година на производство 07/2017
Прва регистрација 2017-07
Километража 41000 км
Работни часови 2400 м/ч
Нето тежина 30000 кг
Локација Турција İstanbul
Датум на објавување вчера
Machineryline ID JK28750
Опис
Марка на пумпа за бетон Putzmeister
Висина на подигање на бетон 42 м
Број на делови на пумпа за бетон 5
Резервоар за вода 400 л
Притисок 400 бар
Капацитет 160 m3/ч
Вкупни димензии 11.5 м × 2.5 м × 3.9 м
Резервоар за гориво 650 л
Каросерија
Резервно тркало
Носач на резервно тркало
Мотор
Марка Mercedes Benz
Тип линиски
Сила 309 kW (420 кс)
Гориво дизел
Турбо
Интеркулер
Потрошувачка на гориво 35 л/100км
Број на цилиндри 6
Број на вентили 24
Евро Euro 6
Филтер за дизел честички
EEV
Менувачи
Марка ZF
Тип автоматски
Број на преноси 8+1
Оски
Марка MERCEDES
Оски 4
Оскина конфигурација 8x4
Дупли тркала
Големина на гуми 315X80X225
Состојба на гумите 100 %
Сопирачки дискови
Предна оска 1
Состојба на гумите 100 %
Сопирачки диск
Втора оска 1
Состојба на гумите 100 %
Сопирачки диск
Задна оска 1
Големина на гуми 100
Сопирачки
ABD
ABS
Brakematic
DEB
VEB
EBD
EBS
Telma
Интрадер
Моторна сопирачка
Ретардер
Хидраулични уреди за сопирање со складирана енергија
Кабина
Хидрауличен серво управувач
Токи-воки
Патен компјутер
Клима уред
Контрола на клима
GPS
Пневматски седишта
Греач за седишта
Авто радио CD, MP-3, CD-changer
Греач на огледало
Круз контрола (темпомат)
Тахометар
Електрично подигање на стакла
Ретровизори со електрично прилагодување
Помошни фарови
Сончев покрив
Фарови за магла
Дополнителна опрема
PTO
Блокада на диференцијал
Алуминиумски фелни
Централно подмачкување
AdBlue резервоар 60 л
Состојба
Состојба половни
Прво лакирање
Оригинална боја
Техничкиот преглед важи до 2023-03
Дополнителни информации
Боја бел, металик
Дополнителни информации
Фарси
We are Offical Manufacturer of Putzmeister in Turkey, not Dealer OR Used Truck Seller !!!

As We Are Putzmeister Turkey; Used Machine Sales , We Resell The Traded Machines After The Make Full Revision In Our Own Workshop, Our First Goal Is ; We Provıde That; Our Customers Should Feel The Difference Of He Bought His Machine From The Manufacturer.

All Our Machines Have; Offical CE Certifıcate And Offical Inspection Form, from our Quality Department with 'NO DEFECT' stamped and sign..

Please Contact For Detaıls

• Full Repaired and Painted by Putzmeister - كامل اصلاحها ورسمت من قبل الخدمة الرسمية

• Truck checked By Mercedes-Benz Service - فحص شاحنة بواسطة خدمة مرسيدس بنز

• Support After Sales – Service – Spare Parts - دعم ما بعد البيع - الخدمة - قطع الغيار

• Technical Support - دعم فني

• Delivery to all around to port of World - التسليم الى جميع انحاء الى ميناء العالم

• Safe Trade - تجارة آمنة

Yuksel KUCUK
GSM: покажи контакти
E-mails: покажи контакти
Прикажи цел коментар
Важно
Оваа понуда има само информативен карактер. Ве молиме побарајте попрецизни информации од продавачот.
Совети за купување
Совети за безбедност
Продавате техника или возила?
Може да го направите тоа со нас!
Слични огласи