Пумпа за бетон Cifa K45H на шасија MAN TGS 35.440 8x4 CIFA 45m

PDF
Заинтересирани сте за огласот?
Контактирајте го продавачот
Заинтересирани сте за огласот?
Контактирајте го продавачот
1/25
PDF
215.000 €
Нето цена
264.450 €
Бруто цена
Контактирајте го продавачот
Марка MAN
Модел TGS 35.440 8x4 CIFA 45m
Тип пумпа за бетон
Година на производство 2011
Прва регистрација 2011-06
Километража 32084 км
Работни часови 1596 м/ч
Локација Полска Kotórz Mały
Датум на објавување јан 20, 2022
Machineryline ID GY27523
Опис
Марка на пумпа за бетон Cifa
Модел K45H
Висина на подигање на бетон 45 м
Притисок 350 бар
Капацитет 140 m3/ч
Резервоар за гориво 300 л
Каросерија
Кутија за алат
Мотор
Марка MAN
Тип линиски
Сила 323 kW (440 кс)
Гориво дизел
Турбо
Зафатнина 10518 cм³
Број на цилиндри 6
Евро Euro 5
Менувачи
Марка ZF
Тип рачен
Број на преноси 8
Оски
Оски 4
Оскина конфигурација 8x4
Суспензија пружина/пружина
Дупли тркала
Состојба на гумите 50 %
Сопирачки дискови
Сопирачки
ABD
ABS
EBS
Ретардер
Дополнителна опрема
PTO
Блокада на диференцијал
Централно подмачкување
AdBlue резервоар
Состојба
Состојба половни
Прво лакирање
Дополнителни информации
Боја бел
Дополнителни информации
Англиски
MAN TGS 35.440
8X4
EURO 5 emission standard
manual gearbox
mileage 30727 km
central lock
el. windows
el. mirrors
air conditioning
retarder
cruise control
on-board computer
visor
heated driver's seat
roof hatch

buildings:
CIFA 45m CARBONTECH
pumping unit HP61408
working hours: 1 061 Mth
pipeline 125mm
radio control
cable control

very good technical condition
Прикажи цел коментар
MAN TGS 35.440
8X4
norma emisji spalin EURO 5
manualna skrzynia biegów
przebieg 30727 km
centralny zamek
el. szyby
el. lusterka
klimatyzacja
retarder
tempomat
komputer pokładowy
osłona przeciwsłoneczna
podgrzewane siedzenie kierowcy
luk dachowy

zabudowa :
CIFA 45m CARBONTECH
zespół pompujący HP61408
przepracowane: 1061 Mth
rurociąg 125mm
sterowanie radiowe
sterowanie kablowe

bardzo dobry stan techniczny
Важно
Оваа понуда има само информативен карактер. Ве молиме побарајте попрецизни информации од продавачот.
Совети за купување
Совети за безбедност
Контакти на продавачот
Испрати порака
Проверете го телефонскиот број: тој треба да е во меѓународен формат и да го содржи кодот на државата.
captcha
Продавате техника или возила?
Може да го направите тоа со нас!
Слични огласи