Пумпа за бетон Cifa MK 28 на шасија IVECO ASTRA HD7 84.42 8x4 CIFA 28m / 9m3

PDF
Заинтересирани сте за огласот?
Контактирајте го продавачот
Заинтересирани сте за огласот?
Контактирајте го продавачот
1/15
PDF
29.900 €
Нето цена
36.777 €
Бруто цена
Контактирајте го продавачот
Марка IVECO
Модел ASTRA HD7 84.42 8x4 CIFA 28m / 9m3
Тип пумпа за бетон
Година на производство 1999
Прва регистрација 1999
Километража 120298 км
Работни часови 1667 м/ч
Зафатнина 9 м³
Локација Полска Kotórz Mały
Датум на објавување јан 20, 2022
Machineryline ID QW26957
Опис
Марка на пумпа за бетон Cifa
Модел MK 28
Висина на подигање на бетон 28 м
Притисок 350 бар
Капацитет 60 m3/ч
Со миксер за бетон
Резервоар за гориво 300 л
Каросерија
Кутија за алат
Мотор
Марка Cursor CURSOR 13
Тип линиски
Сила 309 kW (420 кс)
Гориво дизел
Турбо
Зафатнина 13798 cм³
Број на цилиндри 6
Евро Euro 2
Менувачи
Марка ZF
Тип рачен
Оски
Оски 4
Оскина конфигурација 8x4
Суспензија пружина/пружина
Меѓуоскино растојание 4200 мм
Големина на гуми 315 / 80 R22,5
Состојба на гумите 40 %
Сопирачки дискови
Сопирачки
ABS
Кабина
Хидрауличен серво управувач
Авто радио CD
Тахометар
Електрично подигање на стакла
Помошни фарови
Сончев покрив
Дополнителна опрема
PTO
Централно подмачкување
Состојба
Состојба половни
Прво лакирање
Дополнителни информации
Боја бел
Дополнителни информации
Полски
IVECO ASTRA 84.42
420 PS
euro 2
namulana skrzynia biegów
8X4
luk dachowy
el. szyby
podgrzewane lusterka
radio CD

zabudowa :
CIFA 28m
sterowanie radiowe
przepracowane 1667 Mth
mixer 9m3
Прикажи цел коментар
Важно
Оваа понуда има само информативен карактер. Ве молиме побарајте попрецизни информации од продавачот.
Совети за купување
Совети за безбедност
Контакти на продавачот
Испрати порака
Проверете го телефонскиот број: тој треба да е во меѓународен формат и да го содржи кодот на државата.
captcha
Продавате техника или возила?
Може да го направите тоа со нас!
Слични огласи