Противпожарно возило MERCEDES-BENZ 1524 F

PDF
Заинтересирани сте за огласот?
Контактирајте го продавачот
Заинтересирани сте за огласот?
Контактирајте го продавачот
1/20
PDF
Цена:
на барање
Побарајте цена
Контактирајте го продавачот
Марка MERCEDES-BENZ
Модел 1524 F
Тип противпожарно возило
Година на производство 1994
Прва регистрација 1994-11
Километража 27800 км
Работни часови 2070 м/ч
Седишта 3
Нето тежина 13195 кг
Вкупна тежина 14000 кг
Локација Германија St. Andreasberg
Датум на објавување вчера
Machineryline ID VD26398
Опис
Марка на каросерија Magirus
Модел DLK 23-12 CC
Вкупни димензии 10 м × 2.5 м × 3.26 м
Каросерија
Резервно тркало
Мотор
Марка Daimler-Benz
Сила 241 кс (177 kW)
Гориво дизел
Зафатнина 5953 cм³
Менувачи
Тип рачен
Број на преноси 6
Оски
Дупли тркала
Големина на гуми 11 R 22,5
Состојба на гумите 90 %
Сопирачки
Моторна сопирачка
Кабина
Хидрауличен серво управувач
Фарови за магла
Дополнителна опрема
Блокада на диференцијал
Состојба
Состојба половни
Техничкиот преглед важи до 2022-10
Дополнителни информации
Боја црвен
Дополнителни информации
Германски
Magirus Drehleiter 23-12 CC 30m
MB 1524 F
Korb mit Steuerung
Krankentragenlagerung
Wendestrahlrohr
10-Jahres-Inspektion 2016 bei 1767 h durchgeführt
UVV-Abnahme bis 11/21
sofort einsatzbereit!
guter Zustand!
Прикажи цел коментар
Важно
Оваа понуда има само информативен карактер. Ве молиме побарајте попрецизни информации од продавачот.
Совети за купување
Совети за безбедност
Продавате техника или возила?
Може да го направите тоа со нас!
Слични огласи
противпожарно возило MERCEDES-BENZ 1124 AF MERCEDES-BENZ 1124 AF цена на барање Противпожарно возило 1993 21000 км Германија, St. Andreasberg
противпожарно возило MERCEDES-BENZ SK 1222 AF MERCEDES-BENZ SK 1222 AF 17.900 € Противпожарно возило 1993-06 41500 км Германија, Bovenden