Machineryline » Половни пристанишни опреми » Половни опреми за утовар и растоварТоварачи на контејнериДалекусежни слагачиТерминали камион влекачиРезервоар-контејнери од 20 стапкиКонтејнери од 20 стапкиПристанишни крановиРолл-приколкиКонтејнери од 40 стапкиРо-Ро камион влекачиКонтејнери од 10 стапкиКонтејнери од 5 стапкиКонтејнери од 30 стапкиРезервоар-контејнери од 10 стапкиКонтејнери од 8 стапкиФрижидер контејнери од 40 стапки » Половни пристанишни крановиТоварачи на контејнериДалекусежни слагачиТерминали камион влекачиРезервоар-контејнери од 20 стапкиКонтејнери од 20 стапкиРолл-приколкиКонтејнери од 40 стапкиРо-Ро камион влекачиКонтејнери од 10 стапкиКонтејнери од 5 стапкиКонтејнери од 30 стапкиРезервоар-контејнери од 10 стапкиКонтејнери од 8 стапкиФрижидер контејнери од 40 стапкиРезервоар-контејнери од 30 стапки » Половни пристанишни кранови LIEBHERRGOTTWALDLIEBHERR » Пристанишен кран LIEBHERR MTC 6000-150 LitronicПристанишни кранови LIEBHERR L-seriesПристанишни кранови LIEBHERR LH

Пристанишен кран LIEBHERR MTC 6000-150 Litronic

PDF
пристанишен кран LIEBHERR MTC 6000-150 Litronic
1/1
PDF
Цена:
на барање
Побарајте цена
Контактирајте го продавачот
Марка LIEBHERR
Модел MTC 6000-150 Litronic
Тип пристанишен кран
Година на производство 2007
Локација Обединето Кралство Billingham
Датум на објавување повеќе од 1 месец
Каталошки број на продавачот 4134
Состојба
Состојба половни
Дополнителни информации
Боја црвен
Дополнителни информации
Англиски
Working Depth: 560m
Used Liebherr MTC 6000-150 Litronic for sale
150t Capacity
Working Depth: 560m
Working Radius: Min 11m – Max 44.9m
SWL: 150t 6-fall / 100t 4-fall
690kW Electric Motor (440v/60Hz)
Weight 254t
Class: Lloyd’s Register of Shipping
Luffing Speed: 170s
Price: POA
Прикажи цел коментар
Важно
Оваа понуда има само информативен карактер. Ве молиме побарајте попрецизни информации од продавачот.
Совети за купување
Совети за безбедност
Продавате техника или возила?
Може да го направите тоа со нас!
Слични огласи
пристанишен кран NOV 85T Knuckle Boom NOV 85T Knuckle Boom 595.000 € Пристанишен кран 2010 Обединето Кралство, Billingham
пристанишен кран LIEBHERR LHM500 H1143 LIEBHERR LHM500 H1143 цена на барање Пристанишен кран 2007 24000 м/ч Холандија, Nijkerk
пристанишен кран LIEBHERR LHM 250 LIEBHERR LHM 250 цена на барање Пристанишен кран 2002 19700 м/ч Холандија, lelystad