Нови постројка за дробење Kinglink Vibrating Grizzly Feeder 5220 | Stone Crushing Plant

PDF
нови постројка за дробење Kinglink Vibrating Grizzly Feeder 5220 | Stone Crushing Plant
нови постројка за дробење Kinglink Vibrating Grizzly Feeder 5220 | Stone Crushing Plant
нови постројка за дробење Kinglink Vibrating Grizzly Feeder 5220 | Stone Crushing Plant слика 2
нови постројка за дробење Kinglink Vibrating Grizzly Feeder 5220 | Stone Crushing Plant слика 3
нови постројка за дробење Kinglink Vibrating Grizzly Feeder 5220 | Stone Crushing Plant слика 4
нови постројка за дробење Kinglink Vibrating Grizzly Feeder 5220 | Stone Crushing Plant слика 5
Заинтересирани сте за огласот?
1/5
PDF
Цена:
на барање
Побарајте цена
Контактирајте го продавачот
Марка:  Kinglink
Модел:  Vibrating Grizzly Feeder 5220 | Stone Crushing Plant
Тип:  постројка за дробење
Година на производство:  02/2024
Локација:  Кина
Датум на објавување:  вчера
Machineryline ID:  RV39521
Каросерија
Кутија за алат: 
Мотор
Марка:  Siemens
Сила:  40.82 кс (30 kW)
Гориво:  електро
Дополнителна опрема
Централно подмачкување: 
Состојба
Состојба:  нов
Дополнителни информации
Боја:  портокалов

Дополнителни информации — Нови постројка за дробење Kinglink Vibrating Grizzly Feeder 5220 | Stone Crushing Plant

Англиски
New Kinglink 5220 (52'' x 20') Vibrating Grizzly Feeder (VGF)

Kinglink vibrating grizzly feeders are designed with the tough requirements of today’s mining & aggregate producers in mind. Their heavy-duty construction allows there feeders to handle maximum loader at steady rates. With their adjustable heavy-duty grizzly bar, our feeder can change to meet the job requirements on short notice.
Важно
Оваа понуда има само информативен карактер. Ве молиме побарајте попрецизни информации од продавачот.
Совети за купување
Совети за безбедност
Продавате техника или возила?
Може да го направите тоа со нас!

Слични огласи