Натоварувач со тркала TCM 75B

PDF
PDF
20.000 US$
Нето цена
≈ 18.580 €
Контактирајте го продавачот
Марка TCM
Модел 75B
Тип натоварувач со тркала
Година на производство 2006
Локација Кина Shanghai
Датум на објавување мај 28, 2023
Machineryline ID JB9970
Мотор
Гориво дизел
Турбо
Оски
Состојба на гумите 85 %
Предна оска 1
Состојба на гумите 85 %
Задна оска 1
Состојба на гумите 85 %
Кабина
Авто греач Hydronic
Состојба
Состојба половни
Дополнителни информации
Боја жолт

Дополнителни информации — Натоварувач со тркала TCM 75B

Англиски
Used TCM wheel loader
machinery, wheel loader, construction equipment, construction machinery, loader, Used TCM Wheel Loader 75B, TCM Wheel Loader 75B, used tcm loader, second hand loader, excavators, construction machine, machine, crane, bulldozer, forklift, mini loader, backhoe loader, used loader, TCM loader

We provide almost all kinds of used construction machines in good condition with low price. As follows:

Excavator:
1. HITACHI EX100WD, EX120, EX200-1, EX200-2, EX200-3, EX200-5, EX350, ZAXIS200, ZAXIS230
2. KOMATSU PC60, PC120, PC130-7, PC200, PC210, PC220
3. CAT CAT312B, CAT320B, CAT320C, CAT325B, CAT330B, CAT 330C
4. HYUNDAI, DAEWOO, KEBOLCO, SIMITOMO, etc

Bulldozer:
1. CATERPILLAR D6D, D6H, D7G, D8 K, D8N, D9L
2. KOMATSU D75A-1, D85A-18, D85A-21, D155-1, D155-2, D355, D375
Road Roller:
1. DYNAPAC CA25, CA30 (weight: 8T-14T)
2. BOMAG BW213D-2, BW217D-2, BW219D-2

Wheel Loader:
1. KOMATSU WA300, WA350, WA360, WA380, WA400, WA470
2. CAT CAT936E, CAT950B, CAT950F, CAT966D, CAT 966E, CAT966F
3. KAWASAKI KLD65Z, KLD70, KLD70B, KLD80, KLD85, KLD85Z
4. TCM TCM230, TCM870

Motor Grader:
1. CAT 12G, 120G, 14G, 140H
2. KOMATSU GD511A, GD605R, GD623A

Truck Crane:
1. KATO: NK250E, NK350E, NK400E-3, NK500E, NK550E
2. TADANO: TL250E, TL300E, TG500E, TG550E, TG650E

Crawler Crane:
1. HITACHI KH125 35T, KH180 50T, KH700 150T
2. KOBELCO 7045 50T, 5100 100T, 7150 150T
3. SUMITOMO LS118 50T, LS238 100T, LS248 100T

Contact person: Moni
Cellphone/Whatsapp/Viber: покажи контакти
Email: покажи контакти
Msn: покажи контакти<покажи контакти /> Skype: покажи контакти
Wechat: himoni
QQ: 1969004739
Важно
Оваа понуда има само информативен карактер. Ве молиме побарајте попрецизни информации од продавачот.
Совети за купување
Совети за безбедност
Продавате техника или возила?
Може да го направите тоа со нас!

Слични огласи

KOMATSU WA380-6 20.000 US$ Натоварувач со тркала 2006 Кина, Shanghai
KOMATSU WA350 20.000 US$ Натоварувач со тркала 2008 Кина, Shanghai
CATERPILLAR 966G 19.000 US$ Натоварувач со тркала 2012 Кина, Shanghai
KOMATSU WA380-3 18.000 US$ Натоварувач со тркала 2012 3000 кг Кина, Shanghai
KOMATSU WA320-5 23.000 US$ Натоварувач со тркала 2005 Кина, Shanghai
CATERPILLAR 966C 15.000 US$ Натоварувач со тркала 2010 4.17 м Кина, Shanghai