Натоварувач со тркала SEM 660D

PDF
PDF
Цена:
на барање
Побарајте цена
Контактирајте го продавачот
Марка SEM
Модел 660D
Тип натоварувач со тркала
Година на производство 03/2019
Прва регистрација 2019-04-01
Работни часови 700 м/ч
Носивост 6000 кг
Нето тежина 19600 кг
Вкупна тежина 25600 кг
Локација Кина Hanghzou, Zhejiang
Датум на објавување повеќе од 1 месец
Machineryline ID AM25166
Опис
Капацитет на лопата 5.5 м³
Брзина 40.9 км/ч
Вкупни димензии 8.44 м × 3.075 м × 3.41 м
Каросерија
Кутија за алат
Мотор
Марка Weichai Power WD10G240E21
Сила 175 kW (238 кс)
Гориво дизел
Евро Euro 5
Дополнителна опрема
Централно подмачкување
Состојба
Состојба половни
Прво лакирање
Оригинална боја
Дополнителни информации
Боја жолт
Дополнителни информации
Англиски
If you need any details and questions about machines, please contact me as following:

Contact: Cici Cheng

WhatsApp/WeChat/: покажи контакти

Mobile: покажи контакти

Email: покажи контакти

About company:
ROME MACHINERY CO., LIMITED serves the construction, mining, industrial and municipal projects. We are a leading distributor in mining equipment, engineering facilities, environmental protection equipment, Used Construction Machinery including Dozers, Graders, Wheel Loaders, Backhoe Loaders, Excavators (Tracked & Wheeled), Cement Pump Trucks, Mixers, Cranes, Forklifts, Dump Trucks and related spare parts.
We have an engineer team who have worked in machinery industry for more than 20 years. Our team have supplied various of equipment for construction and mining projects in different countries.
We own factories&offices in Shanghai & Qingdao & Hangzhou, and we cooperate with specialized foreign construction teams to provide a full range of after-sales maintenance support. Sincerely welcome more friends to visit us, we hope to be your best partner in future cooperation.
Прикажи цел коментар
Важно
Оваа понуда има само информативен карактер. Ве молиме побарајте попрецизни информации од продавачот.
Совети за купување
Совети за безбедност
Продавате техника или возила?
Може да го направите тоа со нас!
Слични огласи
натоварувач со тркала SEM 660D SEM 660D 58.000 US$ Натоварувач со тркала 03/2019 700 м/ч Кина, Hanghzou, Zhejiang
натоварувач со тркала SEM 660D SEM 660D 57.000 US$ Натоварувач со тркала 08/2018 15000 км Кина, Hanghzou, Zhejiang
натоварувач со тркала KOMATSU WA380-3 KOMATSU WA380-3 37.000 US$ Натоварувач со тркала 05/2018 2000 м/ч Кина, Hanghzou, Zhejiang
натоварувач со тркала SDLG LG956L SDLG LG956L цена на барање Натоварувач со тркала 03/2020 500 м/ч Кина, Shanghai
натоварувач со тркала LONGGONG LG855N LONGGONG LG855N цена на барање Натоварувач со тркала 07/2019 600 м/ч Кина, Shanghai
натоварувач со тркала SDLG LG956L SDLG LG956L цена на барање Натоварувач со тркала 02/2020 500 м/ч Кина, Shanghai