Натоварувач со тркала LIEBHERR L 556

PDF
Заинтересирани сте за огласот?
Контактирајте го продавачот
Заинтересирани сте за огласот?
Контактирајте го продавачот
1/22
PDF
34.900 €
Нето цена
41.531 €
Бруто цена
Контактирајте го продавачот
Марка LIEBHERR
Модел L 556
Тип натоварувач со тркала
Година на производство 2007
Работни часови 13494 м/ч
Нето тежина 17400 кг
Локација Германија Saarlouis
Датум на објавување повеќе од 1 месец
Каталошки број на продавачот 21R018
Мотор
Марка Liebherr
Сила 140 kW (190 кс)
Сопирачки
EBS
Кабина
Клима уред
Контрола на клима
Камера за рикверц
Дополнителна опрема
Погон на сите тркала
Состојба
Состојба половни
Дополнителни информации
Германски
Liebherr L 556
Interne Nummer : 21R018
Baujahr : 2007
Motor : Liebherr
Leistung : 140 kW
Rundumleuchte
Gewicht : 17400 kg
Важно
Оваа понуда има само информативен карактер. Ве молиме побарајте попрецизни информации од продавачот.
Совети за купување
Совети за безбедност
Продавате техника или возила?
Може да го направите тоа со нас!
Слични огласи
натоварувач со тркала LIEBHERR L 580 LIEBHERR L 580 47.500 € Натоварувач со тркала 2008 14467 м/ч Германија, Lemgo
натоварувач со тркала LIEBHERR L 550 2plus2 LIEBHERR L 550 2plus2 49.950 € Натоварувач со тркала 2007 10000 м/ч Германија, Lemgo
натоварувач со тркала LIEBHERR L 556 2plus2 LIEBHERR L 556 2plus2 39.850 € Натоварувач со тркала 2010 13373 м/ч Германија, Lemgo
натоварувач со тркала LIEBHERR L 564 LIEBHERR L 564 39.950 € Натоварувач со тркала 2004 12898 м/ч Германија, Lemgo
натоварувач со тркала LIEBHERR L 576 2plus2 LIEBHERR L 576 2plus2 69.950 € Натоварувач со тркала 2008 12868 м/ч Германија, Lemgo
натоварувач со тркала LIEBHERR L 538 LIEBHERR L 538 45.500 € Натоварувач со тркала 2010 12110 м/ч Германија, Lemgo