Натоварувач со тркала KOMATSU WA470

PDF
Заинтересирани сте за огласот?
Контактирајте го продавачот
Заинтересирани сте за огласот?
Контактирајте го продавачот
1/13
PDF
Цена:
на барање
Побарајте цена
Контактирајте го продавачот
Марка KOMATSU
Модел WA470
Тип натоварувач со тркала
Година на производство 2000
Нето тежина 16365 кг
Локација Кина Shanghai
Датум на објавување повеќе од 1 месец
Machineryline ID MG13970
Опис
Висина за истовар 4.295 м
Капацитет на лопата 3.6 м³
Вкупни димензии 8.69 м × 2.92 м × 3.395 м
Мотор
Марка Komatsu S6D125
Сила 191 kW (260 кс)
Состојба
Состојба половни
Дополнителни информации
Боја жолт
Дополнителни информации
Англиски
1)Service
Pick you up from the airport
Book hotel for you
Guide you to visit Shanghai

2)Conditions and Shipment
Used but in good working condition
No oil leaking.
No heavy smoking.
Well serviced and maintained.
Be ready to work.
Price: Negotiable
Locate in shanghai China
Package: In bulk or by container
Deliver in 1-7 days after confirmation
Прикажи цел коментар
Важно
Оваа понуда има само информативен карактер. Ве молиме побарајте попрецизни информации од продавачот.
Совети за купување
Совети за безбедност
Продавате техника или возила?
Може да го направите тоа со нас!
Слични огласи
натоварувач со тркала KOMATSU WA100 KOMATSU WA100 цена на барање Натоварувач со тркала 2000 82 кс Кина, Shanghai
натоварувач со тркала KOMATSU WA100 KOMATSU WA100 9.800 US$ Натоварувач со тркала 2000 82 кс Кина, Shanghai
натоварувач со тркала KOMATSU WA470 KOMATSU WA470 цена на барање Натоварувач со тркала 2000 260 кс Кина, Shanghai
натоварувач со тркала KOMATSU WA420 KOMATSU WA420 цена на барање Натоварувач со тркала 1999 218 кс Кина, Shanghai
натоварувач со тркала KOMATSU WA420 KOMATSU WA420 цена на барање Натоварувач со тркала 1999 218 кс Кина, Shanghai
натоварувач со тркала KOMATSU WA100 KOMATSU WA100 12.500 US$ Натоварувач со тркала 2005 Кина, Shanghai