Натоварувач со тркала Hitachi ZW310-6

PDF
PDF
124.000 US$
≈ 115.100 €
Контактирајте го продавачот
Марка Hitachi
Модел ZW310-6
Тип натоварувач со тркала
Година на производство 2017
Работни часови 7313 м/ч
Вкупна тежина 24590 кг
Локација Азербејџан Баку
Датум на објавување 5.12.2023
Каталошки број на продавачот HFLNFB5ZE90C69196
Мотор
Сила 212 kW (288 кс)
Кабина
Клима уред
Темпомат
Дополнителна опрема
Централно подмачкување
Состојба
Состојба половни

Дополнителни информации — Натоварувач со тркала Hitachi ZW310-6

Руски
Brand / model: Hitachi ZW310-6
Engine manufacturer: Cummins QSL9
Hitachi ZW310-6
Engine Cummins QSL9
212kW
CE
Erops cabin
26.5 R25 tyres
GP bucket with teeth
Width of the bucket 3.20m
Complete steering wheel & Joy stick control
Autoshift
Backup camera
Weight load indicator
AM/FM radio
In very good and very clean condition
Важно
Оваа понуда има само информативен карактер. Ве молиме побарајте попрецизни информации од продавачот.
Совети за купување
Совети за безбедност
Продавате техника или возила?
Може да го направите тоа со нас!

Слични огласи

Komatsu WA380-8 150.000 US$ Натоварувач со тркала 2017 6000 м/ч Азербејџан, Baku
Hitachi ZW 370-6 359.000 US$ Натоварувач со тркала 2020 833 м/ч Азербејџан, Baku
Hitachi ZW180-6 116.500 € Натоварувач со тркала 12/2017 3273 м/ч Германија, Lübeck
Caterpillar 972 M XE 150.000 US$ Натоварувач со тркала 2014 7153 м/ч Азербејџан, Baku
Caterpillar 988 K 346.000 US$ Натоварувач со тркала 2016 9000 м/ч Азербејџан, Baku
Caterpillar 966MXE 94.000 US$ Натоварувач со тркала 2015 15960 м/ч Азербејџан, Baku