Огласот Натоварувач со тркала Caterpillar 950M е продаден и не е вклучен во пребарувањето!
Слични огласи
натоварувач со тркала Caterpillar 914K Caterpillar 914K 93.960 € Натоварувач со тркала 2016 4625 м/ч Полска, Łomianki
натоварувач со тркала Caterpillar 972M Caterpillar 972M 91.511 € Натоварувач со тркала 2016 16000 м/ч Германија, Überherrn
натоварувач со тркала Caterpillar 966M XE Caterpillar 966M XE 85.000 € Натоварувач со тркала 2016 13809 м/ч Хрватска, Sesvete
натоварувач со тркала Caterpillar 972M Caterpillar 972M 95.081 € Натоварувач со тркала 2016 16529 м/ч Германија, Überherrn
натоварувач со тркала Caterpillar 950M
Продадено
натоварувач со тркала Caterpillar 950M
натоварувач со тркала Caterpillar 950M слика 2
натоварувач со тркала Caterpillar 950M слика 3
натоварувач со тркала Caterpillar 950M слика 4
натоварувач со тркала Caterpillar 950M слика 5
натоварувач со тркала Caterpillar 950M слика 6
натоварувач со тркала Caterpillar 950M слика 7
1/7
Марка Caterpillar
Модел 950M
Тип натоварувач со тркала
Година на производство 2016
Работни часови 10500 м/ч
Нето тежина 19269 кг
Локација Словачка Banská Bystrica - Kráľová
Датум на објавување повеќе од 1 месец
Machineryline ID TF32197
Мотор
Сила 186 kW (253 кс)
Состојба
Состојба половни
Оригинална боја
Документи
Дополнителни информации
Боја жолт

Дополнителни информации — Натоварувач со тркала Caterpillar 950M

Словачки
Objem lopaty
2.5 - 9.2 m3
Statický klopný moment
12 500 kg
Hmotnosť
19 269 kg
Výkon motora
186 kW