Натоварувач со тркала CATERPILLAR 990

PDF
Заинтересирани сте за огласот?
Контактирајте го продавачот
Заинтересирани сте за огласот?
Контактирајте го продавачот
1/13
PDF
105.000 US$
Нето цена
≈ 92.080 €
Контактирајте го продавачот
Марка CATERPILLAR
Модел 990
Тип натоварувач со тркала
Година на производство 10/1998
Работни часови 18900 м/ч
Носивост 82000 кг
Нето тежина 71000 кг
Вкупна тежина 153000 кг
Локација Турција
Датум на објавување повеќе од 1 месец
Machineryline ID GW24418
Опис
Капацитет на лопата 9.8 м³
Брзина 26.6 км/ч
Мотор
Марка Caterpillar Cat® C27
Тип линиски
Сила 514 kW (699 кс)
Гориво дизел
Турбо
Евро Euro 3
Менувачи
Број на преноси 6
Состојба
Состојба половни
Прво лакирање
Оригинална боја
Дополнителни информации
Боја портокалов
Важно
Оваа понуда има само информативен карактер. Ве молиме побарајте попрецизни информации од продавачот.
Совети за купување
Совети за безбедност
Продавате техника или возила?
Може да го направите тоа со нас!
Слични огласи
натоварувач со тркала CATERPILLAR 950 G CATERPILLAR 950 G цена на барање Натоварувач со тркала 2002 22000 м/ч Турција
натоварувач со тркала CATERPILLAR IT28G CATERPILLAR IT28G 24.250 € Натоварувач со тркала 1998-01-01 24259 м/ч Холандија, Veghel
натоварувач со тркала CATERPILLAR 963D CATERPILLAR 963D цена на барање Натоварувач со тркала 2012 17000 м/ч Турција, Ankara
натоварувач со тркала CATERPILLAR 950H CATERPILLAR 950H 65.000 € Натоварувач со тркала 2010 18000 м/ч Турција