Натоварувач со тркала CATERPILLAR 966C

PDF
Заинтересирани сте за огласот?
Контактирајте го продавачот
Заинтересирани сте за огласот?
Контактирајте го продавачот
1/10
PDF
14.800 US$
Нето цена
≈ 13.050 €
Контактирајте го продавачот
Марка CATERPILLAR
Модел 966C
Тип натоварувач со тркала
Година на производство 2004
Нето тежина 12770 кг
Локација Кина Shanghai
Датум на објавување повеќе од 1 месец
Machineryline ID WM13292
Опис
Висина за истовар 4.165 м
Капацитет на лопата 4.3 м³
Вкупни димензии 6.83 м × 2.77 м × 3.56 м
Мотор
Марка Caterpillar 3306
Сила 125 kW (170 кс)
Состојба
Состојба половни
Дополнителни информации
Боја жолт
Дополнителни информации
Англиски
Brand:Caterpillar
Model:966C
Year:2004
Colour:yellow
Place of origin:Japan
Operation weight:16737.6kg
Engine make:Caterpillar
Engine model:3306
Engine power:170HP
Dimension:6.830m*2.770m*3.560m
Used but in good working condition
No oil leaking.
No heavy smoking.
Well serviced and maintained.
Be ready to work.
Payment terms:by TT bank transfer ,30% deposit + 70% balance.
Delivery time:within 7 working days after your payment.
Прикажи цел коментар
Важно
Оваа понуда има само информативен карактер. Ве молиме побарајте попрецизни информации од продавачот.
Совети за купување
Совети за безбедност
Продавате техника или возила?
Може да го направите тоа со нас!
Слични огласи
натоварувач со тркала CATERPILLAR 966C CATERPILLAR 966C 15.600 US$ Натоварувач со тркала 2006 170 кс Кина, Shanghai
натоварувач со тркала CATERPILLAR 966C CATERPILLAR 966C 16.600 US$ Натоварувач со тркала 2002 170 кс Кина, Shanghai
натоварувач со тркала CATERPILLAR 950G CATERPILLAR 950G 15.600 US$ Натоварувач со тркала 2006 180 кс Кина, Shanghai
натоварувач со тркала CATERPILLAR 966F CATERPILLAR 966F цена на барање Натоварувач со тркала 2012 4790 м/ч Кина, Shanghai, Minhang District
натоварувач со тркала CATERPILLAR 936E CATERPILLAR 936E 12.200 US$ Натоварувач со тркала 2004 101 kW Кина, Shanghai, Minhang District
натоварувач со тркала CATERPILLAR 966C CATERPILLAR 966C 15.000 US$ Натоварувач со тркала 2007 170 кс Кина, Shanghai