Натоварувач со тркала CATERPILLAR 966C

PDF
PDF
16.600 US$
Нето цена
≈ 14.560 €
Контактирајте го продавачот
Марка CATERPILLAR
Модел 966C
Тип натоварувач со тркала
Година на производство 2002
Нето тежина 16737 кг
Локација Кина Shanghai
Датум на објавување повеќе од 1 месец
Machineryline ID MG13292
Опис
Висина за истовар 4.165 м
Капацитет на лопата 3.1 м³
Вкупни димензии 6.83 м × 2.77 м × 3.56 м
Мотор
Марка Caterpillar 3306
Сила 125 kW (170 кс)
Оски
Оски 2
Состојба
Состојба половни
Оригинална боја
Дополнителни информации
Боја жолт
Дополнителни информации
Англиски
Brand:Caterpillar
Model:966C
Year:2002
Colour:yellow
Place of origin:Japan
Operation weight:16737.6kg
Engine make:Caterpillar
Engine model:3306
Engine power:170hp
Dimension:6.830m*2.770m*3.560m
Capacity:3.1m3
Used but in good working condition
No oil leaking.
No heavy smoking.
Well serviced and maintained.
Be ready to work.
Payment terms:by TT bank transfer ,30% deposit + 70% balance.
Delivery time:within 7 working days after your payment.
Прикажи цел коментар
Важно
Оваа понуда има само информативен карактер. Ве молиме побарајте попрецизни информации од продавачот.
Совети за купување
Совети за безбедност
Продавате техника или возила?
Може да го направите тоа со нас!
Слични огласи
натоварувач со тркала CATERPILLAR 910E CATERPILLAR 910E 15.000 US$ Натоварувач со тркала 2002 Кина, Shanghai
натоварувач со тркала CATERPILLAR 966G CATERPILLAR 966G 15.890 US$ Натоварувач со тркала 08/2002 5990 м/ч Кина, Shanghai
натоварувач со тркала CATERPILLAR 966C CATERPILLAR 966C 14.800 US$ Натоварувач со тркала 2004 170 кс Кина, Shanghai
натоварувач со тркала CATERPILLAR 936F CATERPILLAR 936F цена на барање Натоварувач со тркала 2002 Кина, Shanghai
натоварувач со тркала CATERPILLAR 936E CATERPILLAR 936E 16.200 US$ Натоварувач со тркала 2004 135 кс Кина, Shanghai
натоварувач со тркала CATERPILLAR 966C CATERPILLAR 966C 15.600 US$ Натоварувач со тркала 2006 170 кс Кина, Shanghai