Мотор Komatsu 4D105

PDF
мотор Komatsu 4D105
1/1
PDF
Цена:
на барање
Побарајте цена
Контактирајте го продавачот
Тип:  мотор
Број на дел:  4D105
Тип на резервен дел:  оригинален резервен дел
Година на производство:  2020
Локација:  Кина
Датум на објавување:  9.6.2024
Machineryline ID:  XY39366
Опис
Гориво:  дизел
Евро:  4
Мотор
Евро:  Euro 4
Состојба
Состојба:  половни

Дополнителни информации — Мотор Komatsu 4D105

Англиски
Komatsu 4D105 engine for dozer.
ISUZU ENGINE : 6BG1 6SD1 6BD1 6WF1 4JG1 4HK1 4JJ1 4JG1 10PE1
CUMMINS ENGINE : QSM11 QSM12 QSC8.3 QSL8.9 QSNT855 QSNT-C345 QSX15 L375 QSB4.5 QSB6.7 QSF3.8 QSF2.8 6BT5.9 6CT8.3 6D102 L37530 QSX16 QSL8.3 K50 NT855
CATERPILLAR ENGINE : 3024C 3044 3208 3304 3406 3306 3066 3116 3412 3512 3516B C2.2 C2.6 C3.3B C4.2 C4.4 C6.4  C6.6 C7 C7.1 C9 C9.3 C12 C13 C15 C18 C27 C32
MITSUBISHI ENGINE : 4M50 4M50-TLC3K 6D16 6D24TL
HINO ENGINE: J08E J05E E13C P11C
KOMATSU ENGINE: SAA6D102E-2 SAA4D102E-2 SAA6D114E-2 SAA6D125E-3 SAA4D95LE SAA6D114E
DOOSAN ENGINE : DB58TIS DB59TIS DE08115 DB08TIS DE08TIS DE12TIA-C2 DE12TIS 
YANMAR ENGINE: 47NV94L-BVXGC 4TNV94L-XDBC 4TNV88 4TNV98
VOLVO ENGINE : D3.8E D4D D6D D12C D6E D7D D7E D12D 
PERKINS ENGINE: 1104C-44T 1104D-44T 1106D-70TA 2206D-E13TA 2506D-E15TAG2
DEUTZ ENGINE: BF6M2012C  TCD41L4
KUBOTA ENGINE: V3800-DT
BENZ ENGINE : OM444
Важно
Оваа понуда има само информативен карактер. Ве молиме побарајте попрецизни информации од продавачот.
Совети за купување
Совети за безбедност
Продавате техника или возила?
Може да го направите тоа со нас!

Слични огласи