Нови мини багер Rippa R327 Brand New-Kubota Engine

PDF
нови мини багер Rippa R327 Brand New-Kubota Engine
нови мини багер Rippa R327 Brand New-Kubota Engine
нови мини багер Rippa R327 Brand New-Kubota Engine слика 2
нови мини багер Rippa R327 Brand New-Kubota Engine слика 3
нови мини багер Rippa R327 Brand New-Kubota Engine слика 4
нови мини багер Rippa R327 Brand New-Kubota Engine слика 5
нови мини багер Rippa R327 Brand New-Kubota Engine слика 6
нови мини багер Rippa R327 Brand New-Kubota Engine слика 7
нови мини багер Rippa R327 Brand New-Kubota Engine слика 8
нови мини багер Rippa R327 Brand New-Kubota Engine слика 9
нови мини багер Rippa R327 Brand New-Kubota Engine слика 10
нови мини багер Rippa R327 Brand New-Kubota Engine слика 11
нови мини багер Rippa R327 Brand New-Kubota Engine слика 12
нови мини багер Rippa R327 Brand New-Kubota Engine слика 13
нови мини багер Rippa R327 Brand New-Kubota Engine слика 14
Заинтересирани сте за огласот?
1/14
PDF
3.000 US$
Нето цена
≈ 2.799 €
3.510 US$
Бруто цена
Контактирајте го продавачот
Марка:  Rippa
Модел:  R327 Brand New-Kubota Engine
Тип:  мини багер
Година на производство:  08/2023
Прва регистрација:  2023-08
Нето тежина:  1700.06 кг
Локација:  Кина
Датум на објавување:  денеска
Machineryline ID:  ZF33774
Можно е купување на кредит: 
Опис
Длабочина на копање:  1.700784 м
Радиус на копање:  2.84988 м
Висина за истовар:  3.5814 м
Вкупни димензии:  2.898648 м × 1.100328 м × 2.249424 м
Капацитет на лопата:  0.03992676 м³
Каросерија
Кутија за алат: 
Мотор
Марка:  Kubota D902
Гориво:  дизел
Дополнителна опрема
Централно подмачкување: 
Опрема за гасеничар: 
Хидрауличен чекан: 
Хидраулични ножици: 
Лопата: 
Хидраулика за хидрочекан: 
Систем за брза замена: 
Состојба
Состојба:  нов
Прво лакирање: 
Техничкиот преглед важи до:  2024-08
Гаранција::  1 година
Дополнителни информации
Боја:  жолт

Дополнителни информации — Нови мини багер Rippa R327 Brand New-Kubota Engine

Кинески
Rippa R327
Global Recruitment Agents

To achieve quick replacement of auxiliary tools, suitable for farm, garden, road, construction and other environments
Tubing built-in, large arm protection
Plastic oil drum, plastic mailbox, improve cleanliness, extend service life
Optimize the boom, simplify welding, and reduce the aging of tubing
1. Support custom color,LOGO
2. The company produces and sells, cost-effective mini excavator
3. One-to-one sales manager service, door-to-door delivery, perfect after-sales service system and maintenance services

Please contact us for detailed price information.
Важно
Оваа понуда има само информативен карактер. Ве молиме побарајте попрецизни информации од продавачот.
Совети за купување
Совети за безбедност
Продавате техника или возила?
Може да го направите тоа со нас!

Слични огласи