Нови мини багер Rippa R322L-Brand New-Kubota Engine

PDF
нови мини багер Rippa R322L-Brand New-Kubota Engine
нови мини багер Rippa R322L-Brand New-Kubota Engine
нови мини багер Rippa R322L-Brand New-Kubota Engine слика 2
нови мини багер Rippa R322L-Brand New-Kubota Engine слика 3
нови мини багер Rippa R322L-Brand New-Kubota Engine слика 4
нови мини багер Rippa R322L-Brand New-Kubota Engine слика 5
нови мини багер Rippa R322L-Brand New-Kubota Engine слика 6
нови мини багер Rippa R322L-Brand New-Kubota Engine слика 7
нови мини багер Rippa R322L-Brand New-Kubota Engine слика 8
нови мини багер Rippa R322L-Brand New-Kubota Engine слика 9
нови мини багер Rippa R322L-Brand New-Kubota Engine слика 10
нови мини багер Rippa R322L-Brand New-Kubota Engine слика 11
нови мини багер Rippa R322L-Brand New-Kubota Engine слика 12
нови мини багер Rippa R322L-Brand New-Kubota Engine слика 13
нови мини багер Rippa R322L-Brand New-Kubota Engine слика 14
нови мини багер Rippa R322L-Brand New-Kubota Engine слика 15
нови мини багер Rippa R322L-Brand New-Kubota Engine слика 16
нови мини багер Rippa R322L-Brand New-Kubota Engine слика 17
Заинтересирани сте за огласот?
1/17
PDF
5.000 US$
Нето цена
≈ 4.678 €
5.850 US$
Бруто цена
Контактирајте го продавачот
Марка:  Rippa
Модел:  R322L-Brand New-Kubota Engine
Тип:  мини багер
Година на производство:  06/2023
Прва регистрација:  2023-06
Нето тежина:  1999.89 кг
Локација:  Кина
Датум на објавување:  вчера
Machineryline ID:  TY30695
Опис
Длабочина на копање:  2.250034 м
Радиус на копање:  4.020312 м
Висина за истовар:  2.250034 м
Вкупни димензии:  4.050792 м × 1.299972 м × 2.300021 м
Капацитет на лопата:  0.04499547 м³
Каросерија
Кутија за алат: 
Мотор
Марка:  Kubota D902
Гориво:  дизел
Број на цилиндри:  3
Оски
Ширина на стаза:  1100 мм
Гумени гасеници: 
Дополнителна опрема
Централно подмачкување: 
Опрема за гасеничар: 
Хидрауличен чекан: 
Хидраулични ножици: 
Грајфер за багер: 
Лопата: 
Систем за брза замена: 
Состојба
Состојба:  нов
Прво лакирање: 
Техничкиот преглед важи до:  2024-06
Гаранција::  1 година
Дополнителни информации
Боја:  син

Дополнителни информации — Нови мини багер Rippa R322L-Brand New-Kubota Engine

Англиски
R322Loperation of the machine,flexible and portable operation on both sides of hands.

It has many advantage , like Swing boom , extended tracks and high-lower speed , tailless etc.

The gear of the rotary motor adopts spline technology, the transmission torque is large, not easy to damage.

We used USA Eaton Motor, Nitriding technology, Sealing ring inside( Made in Japan), with rotary relief valve,Prevent oil accumulation, Increase the service life of the motor.

The tubing is designed with multi-layer steel wire of the world's first German horse brand tubing, which can withstand 100MP.

Kubota engine,the Centennial International Brand,Environmental low noise, low vibration design; perfect matching and reliability,Global parts inventory; fast, convenient, safe and reliable delivery.

Finally,our after-sales ,as long as the machine is not artificially damaged, within 12 months or within1500 working hours, we can ship the damaged parts to you for free.

Please contact us for detailed price information.
Важно
Оваа понуда има само информативен карактер. Ве молиме побарајте попрецизни информации од продавачот.
Совети за купување
Совети за безбедност
Продавате техника или возила?
Може да го направите тоа со нас!

Слични огласи