Мини багер KOMATSU 55MR-2

PDF
PDF
13.000 €
Нето цена
15.210 €
Бруто цена
Контактирајте го продавачот
Марка KOMATSU
Модел 55MR-2
Тип мини багер
Година на производство 06/2015
Прва регистрација 2016-06
Работни часови 1800 м/ч
Нето тежина 5500 кг
Локација Кина Shanghai
Датум на објавување јан 08, 2022
Machineryline ID RE16480
Опис
Длабочина на копање 5 м
Радиус на копање 5 м
Висина за истовар 5 м
Вкупни димензии 5.5 м × 1.6 м × 2.4 м
Капацитет на лопата 0.5 м³
Мотор
Марка Komatsu
Тип линиски
Сила 96 kW (130 кс)
Гориво дизел
Зафатнина 130 cм³
Број на цилиндри 4
Евро Euro 4
Состојба
Состојба половни
Дополнителни информации
Боја жолт
Дополнителни информации
Англиски
used mini excavator
KOMATSU PC55MR-2
Japan made
2015 years
very good condition

We are shanghai taile construction machinery co.,limited.
We have many used machine for sale . the brand as follow :
Crane: KATO ,TADANO ,DEMAG ,LIEBHERR,SUMITOMO ,GROVE,XCMG ,
Excavator: CAT ,HITACHI , KOMATSK ,KOBELCO ,KATO,DAEWOO,VOLVO.
Loader: CAT, KOMATU,KAWASAKI, VOLVO .XCMG,SDLG,
Grader : CAT ,KOMATSU ,XCMG.
Bulldozer :CAT ,KOMATSU,SHANTUI,XCMG
Roller : DANAPAC , BOMAG,XCMG,
Concrete pump :Putzmeister ,SCHWING ,SANY ,XCMG ,
If you or your company have any iterested for used construction machine , pls contact to us 。
Sincerely hope we would have long-term business ties in the future!
Best regards
 Jecky
shanghai taile construction machinery co.,limited.
Mob / whatsapp / wechat / imo : покажи контакти ;  покажи контакти .
Email : покажи контакти
Web :  покажи контакти 
        покажи контакти
        покажи контакти
Прикажи цел коментар
Важно
Оваа понуда има само информативен карактер. Ве молиме побарајте попрецизни информации од продавачот.
Совети за купување
Совети за безбедност
Продавате техника или возила?
Може да го направите тоа со нас!
Слични огласи
мини багер KOMATSU PC55MR KOMATSU PC55MR 12.600 € Мини багер 04/2015 2600 м/ч Кина, Shanghai
мини багер KOMATSU PC55MR KOMATSU PC55MR 12.000 € Мини багер 03/2014 2000 м/ч Кина, Shanghai
мини багер KOMATSU pc78 KOMATSU pc78 15.000 US$ Мини багер 2015 3000 м/ч Кина, Minhang District
мини багер KOMATSU PC78 KOMATSU PC78 15.000 US$ Мини багер 2015 2506 м/ч Кина
мини багер KOMATSU PC78 KOMATSU PC78 14.500 US$ Мини багер 2015 3000 м/ч Кина
мини багер KOMATSU PC55 KOMATSU PC55 11.900 € Мини багер 05/2015 200 м/ч Кина, Shanghai