Огласот Мини багер HITACHI ZX85US-3 е продаден и не е вклучен во пребарувањето!
Слични огласи
мини багер HITACHI ZX 52 U-3 CLP HITACHI ZX 52 U-3 CLP 31.900 € Мини багер 2012 3870 м/ч Германија, Allensbach, Baden-Württemberg
мини багер HITACHI ZX52U-3 HITACHI ZX52U-3 36.600 € Мини багер 2012 Норвешка, HEIMDAL
мини багер CATERPILLAR 302.7 CATERPILLAR 302.7 29.990 € Мини багер 2016 2280 м/ч Полска, Kasinka Mała
мини багер HITACHI ZX85US-3
Продадено
мини багер HITACHI ZX85US-3
мини багер HITACHI ZX85US-3 слика 2
мини багер HITACHI ZX85US-3 слика 3
мини багер HITACHI ZX85US-3 слика 4
мини багер HITACHI ZX85US-3 слика 5
мини багер HITACHI ZX85US-3 слика 6
мини багер HITACHI ZX85US-3 слика 7
мини багер HITACHI ZX85US-3 слика 8
мини багер HITACHI ZX85US-3 слика 9
мини багер HITACHI ZX85US-3 слика 10
мини багер HITACHI ZX85US-3 слика 11
мини багер HITACHI ZX85US-3 слика 12
мини багер HITACHI ZX85US-3 слика 13
мини багер HITACHI ZX85US-3 слика 14
мини багер HITACHI ZX85US-3 слика 15
мини багер HITACHI ZX85US-3 слика 16
мини багер HITACHI ZX85US-3 слика 17
мини багер HITACHI ZX85US-3 слика 18
мини багер HITACHI ZX85US-3 слика 19
мини багер HITACHI ZX85US-3 слика 20
1/20
Марка HITACHI
Модел ZX85US-3
Тип мини багер
Година на производство 2012
Работни часови 7054 м/ч
Нето тежина 8000 кг
Локација Хрватска Sesvete
Датум на објавување повеќе од 1 месец
Machineryline ID YZ32474
Мотор
Марка Isuzu
Тип линиски
Сила 39.4 kW (53.6 кс)
Гориво дизел
Оски
Гумени гасеници
Кабина
Клима уред
Контрола на клима
Греач за седишта
Авто радио
Дополнителна опрема
Опрема за гасеничар
Грајфер за багер
Лопата
Лопата за камења
Зафаќачка лопата
Систем за брза замена
Состојба
Состојба половни
Дополнителни информации
Боја портокалов

Дополнителни информации — Мини багер HITACHI ZX85US-3

Хрватски
HITACHI ZX85US-3
Godina 2012
Radni sati 7.054
Težina 8.000 kg
CE-certifikat
Brza spojka OilQuick OQ45
Korpa planirna 160 cm
Korpe 40,60,80 cm
Grajfer
Gusjenice sa gumenim pločama 80%
Motor Isuzu 39,4kW
Klima
Kamera
Instalacija za čekić i škare
Pumpa za gorivo
Dobro stanje
Spreman za rad