Мини багер Caterpillar 307D

PDF
мини багер Caterpillar 307D
мини багер Caterpillar 307D
мини багер Caterpillar 307D слика 2
мини багер Caterpillar 307D слика 3
мини багер Caterpillar 307D слика 4
мини багер Caterpillar 307D слика 5
Заинтересирани сте за огласот?
1/5
PDF
15.000 US$
Нето цена
≈ 13.990 €
17.550 US$
Бруто цена
Контактирајте го продавачот
Марка:  Caterpillar
Модел:  307D
Тип:  мини багер
Година на производство:  01/2021
Прва регистрација:  2021-01-01
Работни часови:  1200 м/ч
Нето тежина:  7193 кг
Локација:  Кина Shanghai
Датум на објавување:  9.6.2024
Machineryline ID:  XV39366
Опис
Длабочина на копање:  4.07 м
Радиус на копање:  6.3 м
Висина за истовар:  5.19 м
Вкупни димензии:  6.07 м × 2.3 м × 2.63 м
Капацитет на лопата:  0.31 м³
Каросерија
Кутија за алат: 
Мотор
Гориво:  дизел
Оски
Ширина на стаза:  450 мм
Гумени гасеници: 
Кабина
Хидрауличен серво управувач: 
Токи-воки: 
Авто греач:  Eberspächer
Грејач на кабина: 
Патен компјутер: 
Клима уред: 
Контрола на клима: 
GPS: 
Пневматски седишта: 
Греач за седишта: 
Авто радио:  CD, MP-3, CD-changer
Греач на огледало: 
Круз контрола (темпомат): 
Тахометар: 
Електрично подигање на стакла: 
Ретровизори со електрично прилагодување: 
Помошни фарови: 
Сончев покрив: 
Фарови за магла: 
Дополнителна опрема
Централно подмачкување: 
Опрема за гасеничар: 
Хидрауличен чекан: 
Хидраулични ножици: 
Грајфер за багер: 
Лопата: 
Лопата за камења: 
Ралник: 
Ротирачки делови за булдожери: 
Опрема за копање: 
Опрема за чистење снег/мраз: 
Зафаќачка лопата: 
Композитна стрела: 
Хидраулика за хидрочекан: 
Хидраулика за грајфер: 
Систем за брза замена: 
Состојба
Состојба:  половни
Прво лакирање: 
Оригинална боја: 
Техничкиот преглед важи до:  2031-01-01
Гаранција::  1 година
Дополнителни информации
VIN:  Caterpillar 307D Mini ex
Боја:  златен, металик

Дополнителни информации — Мини багер Caterpillar 307D

Англиски
Caterpillar 307D Mini excavator

Machine is good working condition.
Our engineers have inspected the machine and we provide after-sales service.

We have a big warehouse in Shanghai, China. 500 unit's machines on sale from stock.
Welcome to contact us, we will give you high quality machines and the best price.

Our Company also have Caterpillar/Komatsu/Hitachi/Kobelco/Hyundai/Volvo/Doosan/
Kubota/Bobcat/Case/Sany/Xcmg/Liugong/JCB/Dynapac:
Excavator/Bulldozer/Roller/Motor Grader/Crane/Backhoe loader/Skid Steer loader.

Welcome to contact us.
Важно
Оваа понуда има само информативен карактер. Ве молиме побарајте попрецизни информации од продавачот.
Совети за купување
Совети за безбедност
Продавате техника или возила?
Може да го направите тоа со нас!

Слични огласи

Caterpillar 307E 15.000 US$ Мини багер 01/2021 1200 м/ч Кина, Shanghai
Caterpillar 305.5E2 15.400 US$ Мини багер 2021 1328 м/ч Кина, Hefei City, Anhui Province