Машина за положување цевки CATERPILLAR 583H

PDF
Заинтересирани сте за огласот?
Контактирајте го продавачот
Заинтересирани сте за огласот?
Контактирајте го продавачот
1/11
PDF
Цена:
на барање
Побарајте цена
Контактирајте го продавачот
Марка CATERPILLAR
Модел 583H
Тип машина за положување цевки
Работни часови 41 м/ч
Нето тежина 40000 кг
Локација Австрија Haid
Датум на објавување повеќе од 1 месец
Каталошки број на продавачот 3357N
Мотор
Марка Caterpillar
Број на цилиндри 6
Состојба
Состојба половни
Дополнителни информации
VIN 61A390
Дополнителни информации
Англиски
engine model: 6 Zyl. Caterpillar
price: on request
Boom length 6 m
Max lifting load 60.0 t
Важно
Оваа понуда има само информативен карактер. Ве молиме побарајте попрецизни информации од продавачот.
Совети за купување
Совети за безбедност
Продавате техника или возила?
Може да го направите тоа со нас!
Слични огласи
машина за положување цевки CATERPILLAR 583H CATERPILLAR 583H цена на барање Машина за положување цевки 5378 м/ч Австрија, Haid
машина за положување цевки CATERPILLAR 583H CATERPILLAR 583H цена на барање Машина за положување цевки 60000 кг Австрија, Haid
машина за положување цевки CATERPILLAR D6N LGP CATERPILLAR D6N LGP 85.000 US$ Машина за положување цевки 04/2004 6585 м/ч Обединети Арапски Емирати, Дейра, Дубаи, ОАЭ
машина за положување цевки CATERPILLAR 594H CATERPILLAR 594H 68.000 US$ Машина за положување цевки 1985 90000 кг Обединети Арапски Емирати, Дейра, Дубаи, ОАЭ
машина за положување цевки CATERPILLAR 571 MMC CATERPILLAR 571 MMC 45.000 US$ Машина за положување цевки 01/1990 180 кс Обединети Арапски Емирати, Дейра, Дубаи, ОАЭ
машина за положување цевки CATERPILLAR 571G CATERPILLAR 571G 35.000 US$ Машина за положување цевки Кина, Hefei