Машина за положување цевки CATERPILLAR 583H

PDF
Заинтересирани сте за огласот?
Контактирајте го продавачот
Заинтересирани сте за огласот?
Контактирајте го продавачот
1/13
PDF
Цена:
на барање
Побарајте цена
Контактирајте го продавачот
Марка CATERPILLAR
Модел 583H
Тип машина за положување цевки
Работни часови 5378 м/ч
Нето тежина 44300 кг
Локација Австрија Haid
Датум на објавување повеќе од 1 месец
Каталошки број на продавачот 3366N
Мотор
Марка Caterpillar
Број на цилиндри 6
Состојба
Состојба половни
Дополнителни информации
VIN 61A593
Дополнителни информации
Англиски
engine model: 6 Zyl Caterpillar
price: on request
Boom length 6 m
Max lifting load 60.0 t
Важно
Оваа понуда има само информативен карактер. Ве молиме побарајте попрецизни информации од продавачот.
Совети за купување
Совети за безбедност
Продавате техника или возила?
Може да го направите тоа со нас!
Слични огласи
машина за положување цевки CATERPILLAR D6N LGP CATERPILLAR D6N LGP 85.000 US$ Машина за положување цевки 04/2004 6585 м/ч Обединети Арапски Емирати, Дейра, Дубаи, ОАЭ
машина за положување цевки CATERPILLAR 587R CATERPILLAR 587R цена на барање Машина за положување цевки 2011 4154 м/ч Холандија, Deurne
машина за положување цевки CATERPILLAR 587T CATERPILLAR 587T цена на барање Машина за положување цевки 2008 2000 м/ч Кина, Hefei
машина за положување цевки CATERPILLAR 583T CATERPILLAR 583T цена на барање Машина за положување цевки 2008 2500 м/ч Кина, Hefei
машина за положување цевки CATERPILLAR 578 (12001622) CATERPILLAR 578 (12001622) цена на барање Машина за положување цевки 1989-01-01 10202 м/ч Германија, Grossenaspe