Нови машина за набивање столбови Turchi 300F

PDF
нови машина за набивање столбови Turchi 300F
нови машина за набивање столбови Turchi 300F
нови машина за набивање столбови Turchi 300F слика 2
нови машина за набивање столбови Turchi 300F слика 3
нови машина за набивање столбови Turchi 300F слика 4
нови машина за набивање столбови Turchi 300F слика 5
нови машина за набивање столбови Turchi 300F слика 6
нови машина за набивање столбови Turchi 300F слика 7
нови машина за набивање столбови Turchi 300F слика 8
нови машина за набивање столбови Turchi 300F слика 9
нови машина за набивање столбови Turchi 300F слика 10
нови машина за набивање столбови Turchi 300F слика 11
Заинтересирани сте за огласот?
1/11
PDF
77.000 €
Нето цена
92.400 €
Бруто цена
Контактирајте го продавачот
Марка:  Turchi
Модел:  300F
Тип:  машина за набивање столбови
Година на производство:  2024
Локација:  Обединето Кралство Kilsby
Датум на објавување:  19.6.2024
Каталошки број на продавачот:  +380671800291
Можност за лизинг: 
Можно е купување на кредит: 
Можно е купување на рати: 
Мотор
Марка:  Doosan D 18
Сила:  45 kW (61.22 кс)
Гориво:  дизел
Зафатнина:  1800 cм³
Број на цилиндри:  3
Оски
Гумени гасеници: 
Состојба
Состојба:  нов
Гаранција::  1 година

Дополнителни информации — Нови машина за набивање столбови Turchi 300F

Украински
The Aleanda company is the official dealer of Turchi in Europe
Guarantee

Maximum highest post: 4400 mm
Weight: 4500 kg
Dimensions: 2100 × 2350 × 2670 mm
Еilt range: From +10° to -51°
Hydraulic pump: At gear
Capacity oil tank: 140 L
Translation's speed of machine: 1,92 ~ 3,33 Km/H
Engine
Model: YANMAR 4TNV88
Piec of cylinders: 4
Swept volume: 2,19 см³
Power: 31,3 kW (43 h. p.)
Work equipment (hammer)
Impact power: 950 / 1200 JOULE
Impact speed: 620 ~ 1500 / 570 ~ 1180
Weight: 350 / 450 kg
Oil consumption: 60 ~ 90 / 70 ~ 100 l/m.

Additional options are possible
Важно
Оваа понуда има само информативен карактер. Ве молиме побарајте попрецизни информации од продавачот.
Совети за купување
Совети за безбедност
Продавате техника или возила?
Може да го направите тоа со нас!

Слични огласи

Нови Turchi 300F 77.000 € Машина за набивање столбови 2024 Романија, Велень
Нови Turchi 300F 77.000 € Машина за набивање столбови 2024 Италија, Parma
Нови Turchi 300/F 77.000 € Машина за набивање столбови 2024 Италија, Palermo
Нови Turchi 300/F 77.000 € Машина за набивање столбови 2024 Шпанија, Almería
Нови Turchi 300F 77.000 € Машина за набивање столбови 2024 Шпанија, Madrid