Machineryline » Половна градежни машини » Половни опреми за дупчењаБагери гасеничариНатоварувачи со тркалаАвтодигалкиМини багериБулдожериБагери-натоварувачиНожични платформиБагери на тркалаГрејдериВалјаци за асфалтХидраулични зглобни платформиВозила со дигалки со корпаКамиони-мешалкиВибрационен валјаци за земјаПумпи за бетон » Половни машини за набивање столбовиМашини за хоризонтално дупчењеБагери гасеничариНатоварувачи со тркалаАвтодигалкиМини багериБулдожериБагери-натоварувачиНожични платформиБагери на тркалаГрејдериВалјаци за асфалтХидраулични зглобни платформиВозила со дигалки со корпаКамиони-мешалкиВибрационен валјаци за земја » Половни машини за набивање столбови LIEBHERRABIBAUERCASAGRANDEDELMAGICEJUNTTANKLEMMLIEBHERRSOILMECTURCHI » Машина за набивање столбови LIEBHERR LB36-410Машини за набивање столбови LIEBHERR L-seriesМашини за набивање столбови LIEBHERR LRМашини за набивање столбови LIEBHERR LRB

Машина за набивање столбови LIEBHERR LB36-410

PDF
Заинтересирани сте за огласот?
Контактирајте го продавачот
Заинтересирани сте за огласот?
Контактирајте го продавачот
1/10
PDF
Цена:
на барање
Побарајте цена
Контактирајте го продавачот
Марка LIEBHERR
Модел LB36-410
Тип машина за набивање столбови
Година на производство 2015
Работни часови 10000 м/ч
Локација Обединето Кралство Middlesborough
Датум на објавување повеќе од 1 месец
Каталошки број на продавачот PF 38828
Состојба
Состојба половни
Дополнителни информации
Боја сив
Дополнителни информации
Англиски
400kw Engine
1000mm Track width
Kelly winch – 30ton
Feed winch 40ton
Aux winch 10ton
BAT 410 rotary head max torque 410kNm
1m Mast extension
No kelly bar
Прикажи цел коментар
Важно
Оваа понуда има само информативен карактер. Ве молиме побарајте попрецизни информации од продавачот.
Совети за купување
Совети за безбедност
Продавате техника или возила?
Може да го направите тоа со нас!
Слични огласи
машина за набивање столбови LIEBHERR LB36-410 LIEBHERR LB36-410 цена на барање Машина за набивање столбови 2016 16000 м/ч Обединето Кралство, Middlesborough
машина за набивање столбови LIEBHERR LRH100 LIEBHERR LRH100 цена на барање Машина за набивање столбови 2012 4993 м/ч Обединето Кралство, Middlesborough
машина за набивање столбови LIEBHERR LRB255 LIEBHERR LRB255 750.000 US$ Машина за набивање столбови 2013 3400 м/ч Обединето Кралство, Billingham
машина за набивање столбови LIEBHERR LB24 LIEBHERR LB24 цена на барање Машина за набивање столбови 2011 16780 м/ч Обединето Кралство, Middlesborough
машина за набивање столбови ENTECO E6050 ENTECO E6050 цена на барање Машина за набивање столбови 2015 3497 м/ч Обединето Кралство, Middlesborough
машина за набивање столбови SOILMEC SF65 SOILMEC SF65 цена на барање Машина за набивање столбови 2015 9000 м/ч Обединето Кралство, Middlesborough