Можеби ќе ве интересира
Затвори
ICE ICE 32RF
ICE ICE 32RF
99.000 €
ICE 223
ICE 223
32.000 €
ICE 1412
ICE 1412
395.000 €
JUNTTAN HHK 14/16S
JUNTTAN HHK 14/16S
379.000 €
ICE Used ICE 520 Diesel Hammers
ICE Used ICE 520 Diesel Hammers
цена на барање
ICE 625b
ICE 625b
цена на барање

Машина за набивање столбови ICE 416L

PDF
Заинтересирани сте за огласот?
Контактирајте го продавачот
Заинтересирани сте за огласот?
Контактирајте го продавачот
1/9
PDF
119.000 €
Нето цена
Контактирајте го продавачот
Марка ICE
Модел 416L
Тип машина за набивање столбови
Година на производство 09/2011
Прва регистрација 2011-09-01
Работни часови 2600 м/ч
Нето тежина 4000 кг
Локација Холандија Etten-Leur
Датум на објавување ное 12, 2021
Machineryline ID LM17914
Каросерија
Кутија за алат
Мотор
Марка Caterpillar 6 cylinder turbo charged
Сила 243 kW (330 кс)
Гориво дизел
Турбо
Број на цилиндри 6
Состојба
Состојба половни
Дополнителни информации
Боја сив
Дополнителни информации
Англиски
Price reduction! We herewith offer a factory overhauled ICE 416L with ICE 400 power pack and sheetpile clamp. Condition as new! Fully overhauled and serviced in manufacturer's factory.
Важно
Оваа понуда има само информативен карактер. Ве молиме побарајте попрецизни информации од продавачот.
Совети за купување
Совети за безбедност
Продавате техника или возила?
Може да го направите тоа со нас!
Слични огласи
машина за набивање столбови ICE ICE 32RF ICE ICE 32RF 99.000 € Машина за набивање столбови 2010 869 м/ч Германија, Berlin
машина за набивање столбови ICE 223 ICE 223 32.000 € Машина за набивање столбови 1988 9000 м/ч Холандија, Etten-Leur
машина за набивање столбови ICE 1412 ICE 1412 395.000 € Машина за набивање столбови 2011 1900 м/ч Обединето Кралство, Billingham
машина за набивање столбови JUNTTAN HHK 14/16S JUNTTAN HHK 14/16S 379.000 € Машина за набивање столбови 2009 866 м/ч Холандија, Etten-Leur
машина за набивање столбови ICE 625b ICE 625b цена на барање Машина за набивање столбови 2011 Унгарија, Győr