Машина за дупчење Tescar CF3S

PDF
машина за дупчење Tescar CF3S
машина за дупчење Tescar CF3S
машина за дупчење Tescar CF3S слика 2
машина за дупчење Tescar CF3S слика 3
машина за дупчење Tescar CF3S слика 4
машина за дупчење Tescar CF3S слика 5
машина за дупчење Tescar CF3S слика 6
Заинтересирани сте за огласот?
1/6
PDF
120.000 US$
≈ 112.000 €
Контактирајте го продавачот
Марка:  Tescar
Модел:  CF3S
Тип:  машина за дупчење
Година на производство:  2004
Работни часови:  5514 м/ч
Локација:  Обединето Кралство Middlesbrough
Датум на објавување:  9.6.2024
Каталошки број на продавачот:  US1560
Мотор
Сила:  54.4 kW (74.01 кс)
Состојба
Состојба:  половни

Дополнителни информации — Машина за дупчење Tescar CF3S

Англиски
Used TesCar CF3S Rotary Piling Rig for sale
Mounted on a Eurocomach Base ES800
17.5′ Interlocking Kelly bar (72.16ft.)
100×100 mm Kelly pin
Equipped with mast divided into 3 telescopic sections
54.4 kw Kubota Tier 3 Engine
Est. Weight – 39,416 lbs
Важно
Оваа понуда има само информативен карактер. Ве молиме побарајте попрецизни информации од продавачот.
Совети за купување
Совети за безбедност
Продавате техника или возила?
Може да го направите тоа со нас!

Слични огласи

Soilmec PSM 1350 120.000 € Машина за дупчење 2005 5700 м/ч Обединето Кралство, Middlesbrough
Soilmec R-210 124.200 € Машина за дупчење 2005 11000 м/ч Обединето Кралство, Middlesbrough
Soilmec SM-401 105.000 € Машина за дупчење 2006 3000 м/ч Обединето Кралство, Middlesbrough
Soilmec SM-401 105.000 € Машина за дупчење 2006 14550 м/ч Обединето Кралство, Middlesbrough
Massenza MI6 112.400 € Машина за дупчење 2006 3000 м/ч Обединето Кралство, Middlesbrough
NCB FD100 140.000 € Машина за дупчење 2005 8200 м/ч Обединето Кралство, Middlesbrough