Машина за дупчење SCHRAMM TXD

PDF
PDF
1.300.000 €
Контактирајте го продавачот
Марка SCHRAMM
Модел TXD
Тип машина за дупчење
Година на производство 2013
Работни часови 10000 м/ч
Локација Обединето Кралство Billingham
Датум на објавување повеќе од 1 месец
Каталошки број на продавачот 4138
Оски
Оски 3
Состојба
Состојба половни
Дополнителни информации
Англиски
Used Schramm TXD for sale
Rig suitable for energy sector drilling and large diameter water drilling
890kN Hoist Capacity
142kN Pulldown
Telescopic Mast
Open loop load sensing system
Range III tubular capacity
Важно
Оваа понуда има само информативен карактер. Ве молиме побарајте попрецизни информации од продавачот.
Совети за купување
Совети за безбедност
Продавате техника или возила?
Може да го направите тоа со нас!
Слични огласи
машина за дупчење FURUKAWA HCR 1500 ED FURUKAWA HCR 1500 ED 220.000 € Машина за дупчење 2013 4800 м/ч Обединето Кралство, Billingham
машина за дупчење SOILMEC SM-14 SOILMEC SM-14 110.000 € Машина за дупчење 2013 9000 м/ч Обединето Кралство, Billingham
машина за дупчење Atlas Copco RD20 XC Atlas Copco RD20 XC 1.100.000 € Машина за дупчење 2015 6600 м/ч Обединето Кралство, Billingham
машина за дупчење CASAGRANDE B200 XP CASAGRANDE B200 XP 300.000 € Машина за дупчење 2013 7400 м/ч Обединето Кралство, Billingham
машина за дупчење Sandvik DP1500i Sandvik DP1500i 170.000 US$ Машина за дупчење 2013 6877 м/ч Обединето Кралство, Billingham
машина за дупчење MDT 180 B MDT 180 B 140.000 € Машина за дупчење 2013 11600 м/ч Обединето Кралство, Billingham