Машина за дупчење Hütte HBR 202 E

PDF
PDF
235.000 €
Контактирајте го продавачот
Марка Hütte
Модел HBR 202 E
Тип машина за дупчење
Година на производство 2021
Работни часови 600 м/ч
Локација Обединето Кралство Billingham
Датум на објавување повеќе од 1 месец
Каталошки број на продавачот 4670
Состојба
Состојба половни
Дополнителни информации
Боја темно син
Дополнителни информации
Англиски
brand: Hutte
Used Hutte HBR 202 E for sale
Machine has only worked for 3 months on rent
Brand new rig based on the condition
Available immediately
250 bar
75kW
Telescopic mast 3370-4620mm
1200mm Stroke
450-660mm clamp range
Interlocked guards
1.2ton Winch capacity
6,800kg Operating weight
CE Marked
Прикажи цел коментар
Важно
Оваа понуда има само информативен карактер. Ве молиме побарајте попрецизни информации од продавачот.
Совети за купување
Совети за безбедност
Продавате техника или возила?
Може да го направите тоа со нас!
Слични огласи
машина за дупчење Hütte HBR 605 Hütte HBR 605 96.000 € Машина за дупчење 2005 1070 м/ч Обединето Кралство, Billingham
машина за дупчење Hütte HBR 605 Hütte HBR 605 65.000 US$ Машина за дупчење 1998 951 м/ч Обединето Кралство, Billingham
машина за дупчење NCB FD100 NCB FD100 240.000 € Машина за дупчење 2015 1500 м/ч Обединето Кралство, Billingham
машина за дупчење Hütte HBR 504 Hütte HBR 504 345.000 € Машина за дупчење 2013 1100 м/ч Обединето Кралство, Billingham
машина за дупчење Fourmifor Fourmidrill FD55 Fourmifor Fourmidrill FD55 130.000 € Машина за дупчење 2018 363 м/ч Обединето Кралство, Billingham
машина за дупчење Hütte HBR 504 Hütte HBR 504 70.000 € Машина за дупчење 2004 13946 м/ч Обединето Кралство, Billingham