Кула кран RAIMONDI MR 45

PDF
Заинтересирани сте за огласот?
Контактирајте го продавачот
Заинтересирани сте за огласот?
Контактирајте го продавачот
1/8
PDF
25.500 €
Контактирајте го продавачот
Марка RAIMONDI
Модел MR 45
Тип кула кран
Година на производство 2002
Носивост 2500 кг
Дофат на стрела 42 м
Висина на подигање 24 м
Локација Италија Firenze
Датум на објавување повеќе од 1 месец
Machineryline ID KB27417
Опис
Капацитет на крајот на стрелата 1 т
Состојба
Состојба половни
Дополнителни информации
Италијански
Marca: Raimondi
Modello: MR 45
Anno: 2002
Braccio: 42 mt.
Altezza: 24 mt. ( N. 2 torri da mt. 11,80)
Portata massima: 2500 Kg.
Portata massima in punta: 1000 Kg.
Carro base 3,20x3,20
Zavorra di base
pulsantiera elettronica

=============

Brand: Raimondi
Model: MR 45
Year: 2002
Arm: 42 mt.
Height: 24 mt. (2 towers of 11.80 meters)
Maximum capacity: 2500 Kg.
Maximum flow rate at the tip: 1000 Kg
base wagon mt. 3.20x3.20
base ballast
electronic push button panel
Прикажи цел коментар
Важно
Оваа понуда има само информативен карактер. Ве молиме побарајте попрецизни информации од продавачот.
Совети за купување
Совети за безбедност
Продавате техника или возила?
Може да го направите тоа со нас!
Слични огласи
кула кран RAIMONDI MR75 RAIMONDI MR75 17.000 € Кула кран 2002 48 м Италија, Puos d'Alpago - Belluno
кула кран RAIMONDI GMR93 RAIMONDI GMR93 цена на барање Кула кран 2002 42 м Италија, Stroncone (TR)
кула кран RAIMONDI MR66 RAIMONDI MR66 17.000 € Кула кран 2001 Италија, Puos d'Alpago - Belluno
кула кран RAIMONDI MR75 RAIMONDI MR75 цена на барање Кула кран 2004 Италија, Puos d'Alpago - Belluno
кула кран RAIMONDI MR93E RAIMONDI MR93E цена на барање Кула кран 2000 56 м Италија, Puos d'Alpago - Belluno