Кула кран POTAIN MDT 178

PDF
кула кран POTAIN MDT 178
кула кран POTAIN MDT 178 слика 2
кула кран POTAIN MDT 178 слика 3
кула кран POTAIN MDT 178 слика 4
кула кран POTAIN MDT 178 слика 5
кула кран POTAIN MDT 178 слика 6
кула кран POTAIN MDT 178 слика 7
кула кран POTAIN MDT 178 слика 8
кула кран POTAIN MDT 178 слика 9
кула кран POTAIN MDT 178 слика 10
кула кран POTAIN MDT 178 слика 11
кула кран POTAIN MDT 178 слика 12
Заинтересирани сте за огласот?
Контактирајте го продавачот
кула кран POTAIN MDT 178 слика 14
кула кран POTAIN MDT 178 слика 15
кула кран POTAIN MDT 178 слика 16
кула кран POTAIN MDT 178 слика 17
кула кран POTAIN MDT 178 слика 18
кула кран POTAIN MDT 178 слика 19
кула кран POTAIN MDT 178 слика 20
кула кран POTAIN MDT 178 слика 21
кула кран POTAIN MDT 178 слика 22
кула кран POTAIN MDT 178 слика 23
кула кран POTAIN MDT 178 слика 24
Заинтересирани сте за огласот?
Контактирајте го продавачот
1/24
PDF
139.000 €
Нето цена
170.970 €
Бруто цена
Контактирајте го продавачот
Марка POTAIN
Модел MDT 178
Тип кула кран
Година на производство 2007
Дофат на стрела 60 м
Висина на подигање 46.2 м
Локација Полска Wisznia Mała
Датум на објавување повеќе од 1 месец
Machineryline ID DP29363
Опис
Капацитет на крајот на стрелата 1.35 т
Состојба
Состојба половни
Оригинална боја
Документи
Дополнителни информации
Боја жолт
Дополнителни информации
Англиски
Tower crane topless Potain MDT 178
Year - 2007
Jib –60m
Height under the hook - 31.20 m (3 x 10.50 m)
Max. Load capacity up to 14.30m - 8000kg
Maximum lifting capacity at 60m - 1350kg (4 rope 1250kg)
Cabin
Anti-collision system
New lifting rope
Cross base ZD 4230 - 4.50m x 4.50m (on this cross the crane can be extended to the height of 46.20m)
Power supply - 50kVA
Crane height 31m; Net price - € 139,000 (3 x K437)
Crane height 46.20m; Net price - € 155,000 ( 4xK437, 1 X KM439A)
Прикажи цел коментар
Żuraw wieżowy górno obrotowy Potain MDT 178
Rok - 2007
Wysięg –60m
Wys. pod hakiem – 31,20m ( 3 x 10,50m )
Max. Udźwig do 14,30m – 8000kg
Udźwig maksymalny na 60m – 1350kg ( 4 pasma 1250kg)
Kabina
System antykolizyjny
Nowa lina podnoszenia
Żuraw po przeglądzie
Podstawa krzyżowa ZD 4230– 4,50m x 4,50m (na tym krzyżu żuraw można rozbudować na wysokość do 46,20m)
Zasilanie – 50kVA
Wysokość żurawia 31m; Cena netto – 139.000€
Wysokość żurawia 46,20m; Cena netto – 155.000€ ( 4xK437, 1 X KM439A)
Важно
Оваа понуда има само информативен карактер. Ве молиме побарајте попрецизни информации од продавачот.
Совети за купување
Совети за безбедност
Продавате техника или возила?
Може да го направите тоа со нас!
Слични огласи
кула кран POTAIN IGO 50 POTAIN IGO 50 61.500 € Кула кран 2005 4000 кг Полска, Częstochowa
кула кран POTAIN MR295 POTAIN MR295 цена на барање Кула кран 2007 Холандија, Alphen aan den Rijn
кула кран POTAIN HDT 80 POTAIN HDT 80 108.000 € Кула кран 2008 Германија, Bad Waldsee